NASZE SUKCESY 2019/2020

XVIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH SOLISTÓW W JAWORZNIE
Kamil Skrzyniarz - III miejsce
Łukasz Steczek - III miejsce
Kacper Paś - wyróżnienie


Z radością informujemy, że

MILENA WILCHELM,
uczennica klasy VI OSM, po raz drugi została laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego.
Jej wiersz został opublikowany
w XVI tomie Antologii Poezji Dziecięcej
i Młodzieżowej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza.  

SERDECZNE GRATULACJE!



XV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRÓW 

NASZE SUKCESY 2018/2019

XIII LETNIE WARSZTATY GITAROWE
"GITARA MOJA PASJA"

Kamil Wiewióra - wyróżnienie


Egzamin klasy VIII OSM
 roku szkolnym 2018/2019


Średnie wyniki uczniów z poszczególnych przedmiotów:

Język polski – 78,44%
Matematyka – 61,77%
Język angielski – 72,77%

GRATULUJEMY!



X LUBAŃSKI KONKURS AKORDEONOWY
Trio akordeonowe - wyróżnienie


T JAK TALENT
Hanna Derej - II miejsce
Aleksandra Skiba - wyróżnienie


XVIII MAKROREGIONALNY KONKURS UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I ST.
W KLASIE INSTRUMENTÓW DĘTYCH BLASZANYCH W ŁAŃCUCIE

Kacper Paś - wyróżnienie
Julia Gretka - wyróżnienie


TAMBURI DI CANTO
Antoni Woch - wyróżnienie


IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "SKAWIŃSKA WIOSNA PERKUSYJNA"
Antoni Woch - II miejsce
Benjamin Maniak - III miejsce


WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Dagmara Wocław  - finalistka


IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS PISANIA DYKTAND MUZYCZNYCH
Aleksandra Skiba - wyróżnienie


VIII MIĘDZYSZKOLNE KONFRONTACJE GITAROWE
Aleksander Pinkowski - wyróżnienie


KANGUR MATEMATYCZNY

WYNIK BARDZO DOBRY:
Amelia Nowosad klasa III
Stanisław Mrowiec  klasa III

WYRÓŻNIENIE:
Ismena Pohl  klasa VI
Marta Wagner  klasa VI
Agata Repeć  klasa VII
Hanna Jachacy  klasa III
Nina Grzesiak  klasa II
Franciszek Szymkowski  klasa III
Edyta Jaromin  klasa IV
Łukasz Steczek  klasa IV
Oliwier Białas  klasa IV


III OGÓLNOPOLSKI KONKURS UCZNIÓW KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH 
Łukasz Steczek - wyróżnienie I stopnia
Kamil Skrzyniarz - wyróżnienie II stopnia


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OLIMPUS
Jacek Wójcik - laureat V miejsca


XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH
Łukasz Steczek -  wyróżnienie I stopnia
Natalia Goleniowska - wyróżnienie II stopnia



WYNIKI  KONKURSÓW
Konkurs kompozytorski wybranego tańca narodowego.
1. Kamil Skrzyniarz
1. Przygoda Ignacy
2. Natalia Woźniak
3. Nie przyznano
Wyróżnienie :
Góźdź Roksana
Łukasz Steczek
Kamil Wiewóra

Konkurs kompozytorski na samodzielnie przygotowany akompaniament do piosenki:
1.Wichelm Milena
2.Skiba Aleksandra
2.Stroka Antonina
3.Wleklińska Marta
3.Pękała Kornel
Wyróżnienia :
Ryguła Anna
Białożyt Marcin
Kurowska Zuzanna


VIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL ORKIESTR SZKÓŁ MUZYCZNYCH I ST.



XXVI ŚLĄSKI KONKURS - INSTRUMENTY DĘTE
Łukasz Steczek - II miejsce


VI CIESZYŃSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE
III miejsce dla zespołu
Michalina Kostka
Aleksandra Skiba
Maja Giedwiłło 


XXVII POZNAŃSKI KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH  BLASZANYCH
wyróżnienie
Natalia Goleniowska
Łukasz Steczek
Filip Trzpiot


XXXVI KONKURS ZESPOŁÓW KAMERALNYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH
 I i II ST.

II miejsce

Michalina Kostka
Aleksandra Skiba
Maja Giedwiłło


Dagmara Wocław z kl. VIII OSM
zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Podmiotowego
z Języka Polskiego
GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI


V ŚLĄSKI FESTIWAL CHÓRÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH IM. JÓZEFA ŚWIDRA


I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PIANISTYCZNY W SOSNOWCU
Natalia Woźniak - I miejsce



IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS "INSTRUMENTY DĘTE - CHEŁMNO 2018"
Łukasz Steczek - wyróżnienie


XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH SOLISTÓW W JAWORZNIE

Rubena O'Rinna - wyróżnienie


IX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TAŃCA "TROJAK 2018"

Anna Ryguła
Gabriela Dołęga            I miejsce
Oskar Jabłoński


IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS INSTRUMENTALNY
I PIERWSZAK MOŻE BYĆ MISTRZEM

Natalia Goleniowska  - Dyplom Arcymistrza


REGIONALNY KONKURS "RODZINNY WIENIEC ADWENTOWY"

W grudniu uczniowie naszej szkoły licznie włączyli się w Regionalny Konkurs „Rodzinny wieniec adwentowy”.
Celem konkursu było m.in. upowszechnianie tradycji związanych z obchodami Bożego Narodzenia, rozwijanie uzdolnień artystycznych i estetycznych uczestników oraz czerpanie radości ze wspólnej rodzinnej pracy. Dzieci wspólnie z rodzinami przygotowały wieńce adwentowe, które nie tylko cieszyły oczy, ale także pomogły podopiecznym Hospicjum „Świetlikowo” oraz Hospicjum im. św. Kalista I w Tychach, ponieważ wieńce zostały sprzedane podczas kiermaszu światecznego.
Amelia Martinson z kl. 1 OSM otrzymała za swój wieniec wyróżnienie.


Anna Marcinczak


KONKURS RELIGIJNY

W listopadzie dwie uczennice z klasy 5 OSM, które były najlepsze podczas etapu szkolnego: Emilia Nowakowska oraz Marta Pilszek wzięły udział w konkursie pt.: „Szaleniec Niepokalanej. Święty Maksymilian Maria Kolbe – Święty w służbie nieugięTy – Ślady miłości w szarej codzienności”.  Był to konkurs wiedzy o życiu świętego Maksymiliana M. Kolbego.
Dekorację podczas konkursu stanowiły prace plastyczne,
 a wśród nich dwie prace naszych uczniów, którzy brali udział w części plastycznej tego konkursu:

Benjamina Mańki z kl.1 OSM oraz Jana Stachonia z kl. 2 OSM, którego praca zdobyła miejsce I w etapie rejonowym.


Anna Marcinczak


KONKURS POETYCKI
Milena Wilchelm - dyplom laureata za publikację utworu poetyckiego


TENISOWY TURNIEJ 

Hania Derej - II miejsce 


Z radością i dumą informujemy, że


Milena Wilchelm, uczennica klasy V OSM,


została laureatką wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych i średnich.
Jej wiersz zostanie wydany w XV tomie Antologii Poezji Dziecięcej pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty  i Prezydenta Miasta Zabrza.

Serdecznie gratulujemy!


XXIV OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH
"ŚLĄSKIE 2018"

Hanna Derej


ROK SZKOLNY 2017/2018

VIII CHRZANOWSKIE SPOTKANIA MŁODYCH INSTRUMENTALISTÓW

Łukasz Steczek - wyróżnienie


III KONKURS INSTRUMENTÓW DĘTYCH,AKORDEONU I PERKUSJI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I ST. - TRZCIANA 2018

Kamil Skrzyniarz - wyróżnienie


MIĘDZYNARODOWY KONKURS
"KANGUR MATEMATYCZNY 2018"

Stanisław Mrowiec - LAUREAT
Łukasz Steczek - wynik bardzo dobry
Agata Repeć - wyróżnienie
Jakub Nowosad - wyróżnienie
Amelia Nowosad - wyróżnienie
Oliwier Białas - wyróżnienie




XX PRZEGLĄD UCZNIÓW KLAS PERKUSJI SZKÓŁ MUZYCZNYCH
I STOPNIA IM. WŁODZIMIERZA SKOWERY

Michał Książek - wyróżnienie


MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY

15 kwietnia 2018 roku w parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie Międzywojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży

organizowanego w ramach Śląskiego Ekumenicznego Tygodnia Biblii pt. „I powiedział do mnie: Stało się. Ja jestem Alfa i Omega, Początek i Koniec. Ja temu, który pragnie, dam pić darmo ze źródła wody życia” (Ap 21,6 BE).

Praca Zofii Kosickiej z klasy 2 OSM zdobyła I miejsce a praca Jana Kaczmarczyka z tej samej klasy – wyróżnienie.

Gratulujemy!!!


V GŁOGOWSKI KONKURS TRĘBACZY

Łukasz Steczek - III miejsce
Julia Gretka - wyróżnienie


V OLKUSKI KONKURS PERKUSYJNY "MŁODY PERKUSISTA"

Antoni Woch - wyróżnienie
Michał Książek - wyróżnienie


XXVIIII REJONOWY FESTIWAL KULTURY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

W piątek 20 kwietnia uczniowie klasy I i IV wzięli udział w konkursie Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.Teatrzyk dziecięcy liczący 36 osób z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach pod kierunkiem Gabrieli Mikołajec w przedstawieniu pt. ,, Królewna Śnieżka
i siedmiu krasnoludków'' zdobył wyróżnienie I stopnia w XXVIII Rejonowym Festiwalu Młodzieży Szkolnej . Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za ogrom włożonej pracy i życzymy dalszych sukcesów.


SZKOLNY KONKURS KOMPOZYTORSKI
"TANIEC LUDOWY"


V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SKRZYPCOWY

Michalina Kostka - wyróżnienie


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZESPOŁÓW KAMERALNYCH -  "MUZYKOWANIE W TRZCIANIE

Maja Giedwiłło
Michalina Kostka

Hanna Steczek
Asekandra Skiba


PRO BOHEMIA - OSTRAWA

Łukasz Steczek - III miejsce
Filip trzpiot - III miejsce


V OGÓLNOPOLSKI KONKURS GITAROWY
"MŁODZI CZARODZIEJE GITARY"

Aleksander Pinkowski - wyróżnienie


XI OGÓLNOPOLSKIE FORUM INSTRUMENTALISTÓW
IM. KAROLA I ANTONIEGO SZAFRANKÓW - RYBNIK 2018

Hanna Steczek
Michalina Kostka
Aleksandra Skiba
Maja Giedwiłło




XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS UCZNIÓW WSZYSTKICH SPECJALNOŚCI
MAŁY CZY DUŻY WIRTUOZ?

Hanna Steczek - II miejsce
Michalina Kostka - wyróżnienie


FESTIWAL WYOBRAŹNI MUZYCZNEJ - WROCŁAW
KONKURS UMIEJĘTNOŚCI SŁUCHOWYCH

Aleksandra Kruż - wyróżnienie


ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH

Łukasz Steczek - II miejsce
Filip Trzpiot - wyróżnienie


X KONFRONTACJE INSTRUMENTÓW DĘTYCH - NOWY TARG 2018

Filip Trzpiot - II miejsce
Łukasz Steczek - II miejsce
Julia Gretka - wyróżnienie


XIII MIĘDZYNARODOWE FORUM PIANISTYCZNE
"Bieszczady bez granic" -  Sanok 2018

Hanna Derej - Nagroda Specjalna


II ZIMOWY PRZEGLĄD GITAROWY
W BOBOWEJ

Marta Latusek - nagroda III stopnia



MIĘDZYNARODOWE FORUM PIANISTYCZNE

Jakub Derej
Hanna Derej


WOJEWÓDZKI KONKURS POETYCKI


WOJEWÓDZKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

Z radością informujemy, że nasze uczennice: 
Dagmara Wocław (kl. VII OSM) 
i Agata Repeć (kl. VI OSM)

zakwalifikowały się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Podmiotowego z Języka Polskiego.

GRATULUJEMY I TRZYMAMY KCIUKI!


OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PRZEDMIOTOWA OLIMPUS

J.POLSKI -  Adrianna Gawor
J.ANGIELSKI  Iga Ciepał


XI MIKOŁAJKOWY KONKURS GITAROWY DLA DZIECI
W RYBNIKU

Maciej Sucheta - III  miejsce


KONKURS PLASTYCZNY

22 października odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego pt.:”Objawienia Matki Bożej w Fatimie” zorganizowanego przez parafię pw. św. Krzysztofa w Tychach z okazji 100-lecia przekazania tajemnic fatimskich.
Z naszej szkoły dwie uczennice klasy 2 OSM zostały zaproszone na galę wręczenia nagród, a na niej otrzymały:

Maja Pilszek – nagrodę za zdobycie II miejsca
Amelia Nowosad – wyróżnienie.

Gratulujemy !!!

Anna Marcinczak


„Św. Franciszek każdemu braciszek”

10 listopada dwie uczennice z klasy 4 OSM, laureatki etapu szkolnego: 
Natalia Cieśla oraz Marta Pilszek wzięły udział w konkursie: „Św. Franciszek każdemu braciszek”.

Był to konkurs wiedzy o życiu świętych Franciszka i Klary. Podczas konkursu dziewczynki wykazały się wiedzą
o bohaterach konkursu, zdolnościami plastycznymi i organizacyjnymi.

Dekorację podczas konkursu stanowiły prace plastyczne, a wśród nich prace naszych uczennic, które brały udział
w części plastycznej tego konkursu: Zofii Kosickiej i Mai Pilszek z kl. 2 OSM.

prev next

KONKURS PLASTYCZNY

2 listopada komisja w składzie:

p. Kornelia Szostak – plastyk,
p. Magdalena Wojkowska – wicedyrektor,
p. Anna Marcinczak – katecheta,
p. Beata Niesyto – matematyk

wybrała spośród sześciu dostarczonych prac plastycznych na konkurs: „św. Franciszek każdemu braciszek” - „Święty w służbie nieugięty, czyli ślady miłości w szarej codzienności” dwie prace, jak informował regulamin konkursu.

To prace uczennic: 

Zofii Kosickiej z klasy 2 OSM

Mai Pilszek z klasy 2 OSM

Gratulujemy !!!

Anna Marcinczak


XXIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

27 października odbył się w naszej szkole etap szkolny XXIII Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018„Ty jesteś mój Syn umiłowany,w Tobie mam upodobanie” (Mk 1, 11). 

Do etapu rejonowego przeszli:

Jacek Wójcik z klasy 5 OSM

Jakub Nowosad z klasy 6 OSM

Wiktoria Marek z klasy 6 OSM

Gratulujemy !!!

Anna Marcinczak


XI OGÓLNOPOLSKI KONKURS PERKUSYJNY

Antoni Wocha - wyróżnienie



T JAK TALENT

Maja Giedwiłło - II miejsce
Hanna Derej - III miejsce 


KONKURS RECYTATORSKI



OPEN POLISH DANCE CUP

Ismena Pohl - klasa V OSM


KONKURS PLASTYCZNY

Maja Pilszek - II miejsce
Amelia Nowosad - wyróżnienie


POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI
W SZACHACH



POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI
W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT