WYDARZENIA 2017/2018

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

prev next

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

We wtorek ( 13 marca) policjanci st.sierż. Krystian Rogala oraz sierż.Marek Łukosz spotkali się z uczniami klas I - III Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach.Tematem pogadanki była bezpieczna droga do szkoły, na co należy zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez pasy w miejscu, gdzie obowiązuje sygnalizacja świetlna i tam gdzie jej nie ma , jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem.Istotnym tematem pogadanki było właściwe zachowanie 
się w przypadku zagrożenia zdrowia i życia innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zachowanie bezpieczeństwa podczas korzystania z internetu.

prev next

ŻYWA LEKCJA PRZYRODY

prev next

PRZEDSTAWIENIE "UCIECZKA SMOKÓW"

7 marca 2018 r. uczniowie klasy drugiej OSM I st. przedstawili inscenizację pt.”Ucieczka Smoków” Agnieszki Frączek. Drugoklasiści ujawnili swoje talenty recytatorskie oraz taneczne w układzie pt.”Pajacyk”. Na zakończenie wykonali piosenkę oraz układ ruchowy „Smocza ballada” do muzyki skomponowanej przez panią Justynę Fenczyszyn -Ćmiel.

Uczniowie znakomicie bawili się muzyką, słowem i tańcem wczuwając się w przedstawiane postacie.


WARSZTATY W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ W TYCHACH

26 lutego oraz 6 marca 2018 r. klasa II i  III OSM w ramach współpracy odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną w Tychach.   Uczniowie brali udział w następujących warsztatach: 

klasa II - "Budujemy Wyspę Szacunku" i "Podróżujemy po Morzu Przyjaźni" - wprowadzenie dzieci w świat wartości, w oparciu o literaturę dziecięcą.
klasa III - "Brzydkie kaczątka są wśród nas" i "Każdy ma swojego stracha".

Celem tych zajęć było wprowadzenie dzieci w świat wartości, w oparciu o literaturę dziecięcą, wspomaganie rozwoju umiejętności społeczno - emocjonalnych oraz rozwijanie samoświadomości, samoakceptacji i wzmacnianie własnej wartości. 
Spotkania pozwoliły poznać dzieciom nową bibliotekę oraz rozbudziły ich zainteresowania czytelnicze.

prev next

DNI OTWARTE SZKOŁY

prev next

ZABAWA KARNAWAŁOWA


KONCERT  PÓŁROCZNY 

Dnia 25. 01. 2018r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych odbył się Koncert Półroczny połączony z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie to uroczyście rozpoczął chór szkolny pod dyrekcją Tomasza Giedwiłło wykonując japońską melodię dziecięcą pt. Hotaru koi oraz utwór Jedzieme w opr. Sł. Czarneckiego. Następnie Pan dyrektor powitał zaproszonych gości w osobach m.in. Pani Barbary Rybickiej- Kalabińskiej i prof. Andrzeja Jasińskiego, który to przecięciem wstęgi otworzył nowo zakupiony fortepian marki Hoffmann. W wykonaniu p. Jana Porzuczka wysłuchaliśmy Etiudy c - moll op. 25 nr 12 F. Chopina i Bułeczki z masłem W. A. Mozarta, a w interpretacji p. Henryka Jana Botora  Improwizacji fortepianowej na temat kolęd. Następnie na estradzie pojawili się  uczniowie naszej szkoły reprezentujący sekcję fortepianu, instrumentów smyczkowych i gitary oraz dętych i perkusji. Między innymi - klasa IV OSM, przygotowana przez p. J. Kloc wykonała inscenizację zatytytułowaną Najlepszy prezent dla Dziadków a grupa rytmiczna z klasy III PSM, przygotowana przez p. J. Jaguszewską przedstawiła dwa układy ruchowe do miniatur fortepianowych F. Rybickiego pt. Zegar i Pajacyk. Koncert tradycyjnie zakończył Big- Band pod dyr. J. Dobrzańskiego, którego solistką była Maja Giedwiłło znaną piosenkę pt.  Moje serce to jest muzyk.

Koncert przygotowała i poprowadziła p. A. Tomaszewska przy współudziale p.  J. Kloc. Solistom akomponiowali pedagodzy: A. Misiura i  P. Grzesiura. 

Impreza przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Podziękowaniem za bardzo dobre produkcje były gromkie brawa słuchaczy - rodziców, dziadków, babć, nauczycieli i zaproszonych gości. 

Do zobaczenia za rok! 

prev next

WARSZTATY MUZYCZNE

prev next

TYSKIE WIECZORY KOLĘDOWE

Jury złożone z uczniów naszej szkoły pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Mazur oceniało chóry biorące udział w konkursie 27 festiwalu Tyskie Wieczory Kolędowe. Przedstawiciele jury wręczyli również dyplomy dla najlepszego chóru oraz dyrygenta podczas koncertu finałowego w kościele św. Marii Magdaleny.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i aktywny udział.


KONCERT W TEATRZE MAŁYM W TYCHACH

Zespół Szkół nr 8  na podsumowanie projektu Erasmus przygotowali koncertw którym wystąpili  również nasi uczniowie: Damian Szkudło z 7 OSM i Miłosz Nowakowski z 6 OSM. 


KONCERT ŚWIĄTECZNY

18 grudnia społeczność szkolna organizowała koncert oraz kiermasz z okazji świąt Bożego Narodzenia. We wspólnym kolędowaniu licznie uczestniczyły zespoły kameralne: duety, tria i kwartety fortepianowe, fletowe, skrzypcowe, klarnetowe oraz akordeonowe. Zaprezentowały się zespoły instrumentalne łączące instrumentalistów różnych specjalności: fortepian, perkusja, skrzypce, trąbka. Zespół fletowy oraz uczniowie klasy II cyklu 4 letniego przedstawiły piosenki świąteczne w wersjach wokalno- instrumentalnych. Oprawę literacką wydarzenia przygotowali uczniowie klasy IV OSM. Koncert objęły klamra występy chóru młodszego i orkiestry. Nie mogło zabraknąć również wspólnego kolędowania młodych muzyków i zgromadzonej publiczności. Świąteczna atmosfera kiermaszu sprzyjająca spotkaniom i rozmowom, integrowała społeczność szkolną i wprowadzała radosny nastrój oczekiwania na zbliżające się święta.

prev next

KIERMASZ ŚWIATECZNY

prev next

Pieniądze z „KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO 2017”

KLASA

ZEBRANE PIENIĄDZE
W POSZCZEGÓLNYCH KLASACH


70%

30%
 
DO DYSPOZYCJI KLAS    

Klasa I

732,80zł

512,96 zł 

  219,84zł

Klasa II

704,00zł

492,80 zł

  211,20zł

Klasa III

941,00zł

658,70zł

  282,30zł

Klasa IV

563,90zł

394,73zł

  169,17zł

Klasa V

568,00zł

397,60zł

  170,40zł

Klasa VI

403,00zł

282,10zł

  120,90zł

Klasa VII

536,60zł

375,62zł

  160,98zł

PSM

458,00zł

320,60zł

137,40zł

RAZEM

4907,30zł

3435,11zł

1472,19zł

Serdecznie dziękujemy za udział w kiermaszu świątecznym UCZNIOM i ich RODZICOM. Każda klasa otrzyma w/w kwotę na konto RR. 


KONCERT W POLONEZIE

prev next


KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

W dniach 6 i 7 listopada br. w godzinach 10, 11 i 12 w naszej szkole odbywały się Koncerty Umuzykalniające dla uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli nad których organizacją i programem artystycznym pieczę sprawowały p.Magdalena Piotrowska oraz p.Bożena Furmańska.
Wszystkie dzieci w czasie koncertów odbyły wspaniałą muzyczną podróż po krajach  całego świata i przeżyły chwile wzruszeń, radości i zabawy słuchając pięknych utworów. O każdym z odwiedzanych krajów opowiadał nam inny instrument ; trąbka, wibrafon, flet, ksylofon, wiolonczela, saksofon, akordeon, klarnet i fortepian a zmęczonych podróżowaniem odpoczynku na miękkich poduszkach zachęciła grupa najmłodszych uczniów przygotowanych przez p.Justynę Płachno wykonując Taniec z poduszkami.
Wysłuchaliśmy tańców różnych narodów ; polek, polonezów, krakowiaków, tańców hiszpańskich, latynoskich, węgierskich, klasycznych i marszów. Młodzi wykonawcy - instrumentaliści prezentujący ciekawe utwory to : Zofia Pudełko, Klaudia Rogalska, Matylda Gawron, Marlena Gliniany, Dominika Wójcik, Antonina Strola, Laura Karon, Edyta Jaromin, Marta Pilszek, Miłosz Nowakowski, Seweryn Kantor. Wspaniale wspierał uczniów i wzbogacał interpretacje utworów swoją grą akompaniując na fortepianie mgr Patryk Grzesiura.
Przebojem koncertu okazało się błyskotliwe i porywające do wielkiego aplauzu wykonanie ,, Black Orpheus ’’ - zaprezentowane przez duet nauczycieli p.Oskara Radwańskiego i p.Mariusza Orzełowskiego również z wielką swadą
i perfekcyjnie prowadzących cały koncert.
Wszystkich słuchaczy powtórnie będziemy mogli ponownie gościć już podczas Dni Otwartych 16 lutego 2018 r. które zapewne zgromadzą wielu kandydatów do nauki w Naszej Szkole.

prev next

PODZIĘKOWANIE DLA PANI JUSTYNY PŁACHNO

prev next

KONCERT Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2017 roku w sali koncertowej naszej szkoły odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości, podczas którego zaprezentowali się nasi uczniowie. Uroczystość otworzył hymn Polski a po nim usłyszeliśmy część słowno - muzyczną. Chór pod kierunkiem Tomasza Giedwiłło odśpiewał pieśni patriotyczne. Po prezentacji słowno - muzycznej nawiązującej do losów naszego państwa nadszedł czas na część koncertową. Wystąpili uczniowie z klasy gitary, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, fortepianu oraz innych instrumentów. Usłyszeliśmy również zagraną na fortepianie ''Etiudę Rewolucyjną " w wykonaniu pani Ewy Siemiankowskiej. Po występie uczniowie zostali nagrodzeni dużymi brawami przez licznie przybyłą tego dnia publiczność. 

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, nauczycielom przygotowującym młodzież oraz publiczności, która po raz kolejny tak licznie przybyła w nasze progi.  

prev next
prev next

LEKCJE OTWARTE W KLASIE I OSM

            W dniach 10 i 12 października  odbyły się lekcje otwarte z kształcenia słuchu i rytmiki prowadzone przez
p. Justynę Płachno. Uczniowie klasy I OSM pod okiem nauczyciela realizowali ćwiczenia i zabawy utrwalające poznane dźwięki (sol-mi) oraz ćwierćnuty. Wyobraźnię i ekspresję ruchową pierwszoklasistów pobudzały poduszki w roli rekwizytów.

          Rodzice uczniów oraz Dyrektor mieli okazję do obserwacji postępów naszych najmłodszych oraz wymiany swoich spostrzeżeń.

prev next

DIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

prev next

WYCIECZKA DO KORZKWI KLASY V i VII OSM

prev next

WARSZTATY CHEMICZNE - PAŁAC MŁODZIEŻY W KATOWICACH

                29 września klasa VII pojechała do pałacu młodzieży w Katowicach na warsztaty chemiczne. Uczniowie mieli szansę poczuć się jak prawdziwi chemicy korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, którym mogli przeprowadzać ciekawe doświadczenia. Zyskali nowe przydatne umiejętności i wiedzę, którą na pewno wykorzystają na lekcjach chemii

prev next

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 września 2017 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów naszej szkoły.

W tym dniu odbyło się Pasowanie na Ucznia.
Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły Tomasz Giedwiłło poprzez symboliczne dotknięcie, jak na szkołę muzyczną przystało, smyczkiem. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał z rąk wychowawczyni Gabrieli Mikołajec Dyplom. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wiele wytrwałości 
w zdobywaniu wiedzy, sukcesów i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

prev next

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

5 września o godzinie 10:00 spotkaliśmy się w kościele p.w. św. Krzysztofa, by prosić o potrzebne łaski na nowy, rozpoczynający się rok szkolny i dziękować za udane wakacje. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Adam Słota.  Uczniowie z naszej szkoły włączyli się do liturgii śpiewając psalm, przynosząc dary do ołtarza oraz pełniąc funkcję ministranta.

prev next

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W poniedziałek, 4 września 2017 r., przywitaliśmy nowy rok szkolny.
Ten dzień z pewnością szczególnie zapisze się w pamięci pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole i po raz pierwszy, z tradycyjnymi tytami w rękach, przekroczyli jej próg, jako pełnoprawni uczniowie. Część oficjalną uroczystości zainicjowało odśpiewanie hymnu Polski, przy akompaniamencie p. Magdaleny Kruż. Następnie Pan Dyrektor Tomasz Giedwiłło powitał uczniów i ich bliskich, przedstawił wszystkim zebranym kierownictwo szkoły, a także podziękował p. Annie Tomaszewskiej za wieloletnie pełnienie funkcji kierownika sekcji instrumentów dętych, akordeonu
i perkusji. Po odczytaniu listu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowanego do całej społeczności szkolnej, przyszedł czas na krótką część artystyczną. Na scenie zaprezentowali się nasi nauczyciele - p. Oskar Radwański
i p. Mariusz Orzełowski (z towarzyszeniem p. Łukasza Sczendziny), którzy wykonali impresję bałkańską Bogar Merev. Po tym, jakże charyzmatycznym występie, uczniowie udali się do klas, by przywitać swoich wychowawców i kolegów. W ten sposób, pełni energii oraz zapału do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności artystycznych, rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

prev next