WYDARZENIA 2017/2018


KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY

W dniach 6 i 7 listopada br. w godzinach 10, 11 i 12 w naszej szkole odbywały się Koncerty Umuzykalniające dla uczniów Szkół Podstawowych i Przedszkoli nad których organizacją i programem artystycznym pieczę sprawowały p.Magdalena Piotrowska oraz p.Bożena Furmańska.
Wszystkie dzieci w czasie koncertów odbyły wspaniałą muzyczną podróż po krajach  całego świata i przeżyły chwile wzruszeń, radości i zabawy słuchając pięknych utworów. O każdym z odwiedzanych krajów opowiadał nam inny instrument ; trąbka, wibrafon, flet, ksylofon, wiolonczela, saksofon, akordeon, klarnet i fortepian a zmęczonych podróżowaniem odpoczynku na miękkich poduszkach zachęciła grupa najmłodszych uczniów przygotowanych przez p.Justynę Płachno wykonując Taniec z poduszkami.
Wysłuchaliśmy tańców różnych narodów ; polek, polonezów, krakowiaków, tańców hiszpańskich, latynoskich, węgierskich, klasycznych i marszów. Młodzi wykonawcy - instrumentaliści prezentujący ciekawe utwory to : Zofia Pudełko, Klaudia Rogalska, Matylda Gawron, Marlena Gliniany, Dominika Wójcik, Antonina Strola, Laura Karon, Edyta Jaromin, Marta Pilszek, Miłosz Nowakowski, Seweryn Kantor. Wspaniale wspierał uczniów i wzbogacał interpretacje utworów swoją grą akompaniując na fortepianie mgr Patryk Grzesiura.
Przebojem koncertu okazało się błyskotliwe i porywające do wielkiego aplauzu wykonanie ,, Black Orpheus ’’ - zaprezentowane przez duet nauczycieli p.Oskara Radwańskiego i p.Mariusza Orzełowskiego również z wielką swadą
i perfekcyjnie prowadzących cały koncert.
Wszystkich słuchaczy powtórnie będziemy mogli ponownie gościć już podczas Dni Otwartych 16 lutego 2018 r. które zapewne zgromadzą wielu kandydatów do nauki w Naszej Szkole.

prev next

PODZIĘKOWANIE DLA PANI JUSTYNY PŁACHNO

prev next

KONCERT Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2017 roku w sali koncertowej naszej szkoły odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości, podczas którego zaprezentowali się nasi uczniowie. Uroczystość otworzył hymn Polski a po nim usłyszeliśmy część słowno - muzyczną. Chór pod kierunkiem Tomasza Giedwiłło odśpiewał pieśni patriotyczne. Po prezentacji słowno - muzycznej nawiązującej do losów naszego państwa nadszedł czas na część koncertową. Wystąpili uczniowie z klasy gitary, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, fortepianu oraz innych instrumentów. Usłyszeliśmy również zagraną na fortepianie ''Etiudę Rewolucyjną " w wykonaniu pani Ewy Siemiankowskiej. Po występie uczniowie zostali nagrodzeni dużymi brawami przez licznie przybyłą tego dnia publiczność. 

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, nauczycielom przygotowującym młodzież oraz publiczności, która po raz kolejny tak licznie przybyła w nasze progi.  

prev next
prev next

LEKCJE OTWARTE W KLASIE I OSM

            W dniach 10 i 12 października  odbyły się lekcje otwarte z kształcenia słuchu i rytmiki prowadzone przez
p. Justynę Płachno. Uczniowie klasy I OSM pod okiem nauczyciela realizowali ćwiczenia i zabawy utrwalające poznane dźwięki (sol-mi) oraz ćwierćnuty. Wyobraźnię i ekspresję ruchową pierwszoklasistów pobudzały poduszki w roli rekwizytów.

          Rodzice uczniów oraz Dyrektor mieli okazję do obserwacji postępów naszych najmłodszych oraz wymiany swoich spostrzeżeń.

prev next

DIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

prev next

WYCIECZKA DO KORZKWI KLASY V i VII OSM

prev next

WARSZTATY CHEMICZNE - PAŁAC MŁODZIEŻY W KATOWICACH

                29 września klasa VII pojechała do pałacu młodzieży w Katowicach na warsztaty chemiczne. Uczniowie mieli szansę poczuć się jak prawdziwi chemicy korzystając z profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego, którym mogli przeprowadzać ciekawe doświadczenia. Zyskali nowe przydatne umiejętności i wiedzę, którą na pewno wykorzystają na lekcjach chemii

prev next

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

19 września 2017 roku to pamiętna data dla Pierwszoklasistów naszej szkoły.

W tym dniu odbyło się Pasowanie na Ucznia.
Dzieci rozpoczęły uroczystość wspaniałym występem artystycznym, który zachwycił wszystkich zebranych. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor szkoły Tomasz Giedwiłło poprzez symboliczne dotknięcie, jak na szkołę muzyczną przystało, smyczkiem. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał z rąk wychowawczyni Gabrieli Mikołajec Dyplom. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wiele wytrwałości 
w zdobywaniu wiedzy, sukcesów i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

prev next

MSZA ŚWIĘTA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

5 września o godzinie 10:00 spotkaliśmy się w kościele p.w. św. Krzysztofa, by prosić o potrzebne łaski na nowy, rozpoczynający się rok szkolny i dziękować za udane wakacje. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Adam Słota.  Uczniowie z naszej szkoły włączyli się do liturgii śpiewając psalm, przynosząc dary do ołtarza oraz pełniąc funkcję ministranta.

prev next

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W poniedziałek, 4 września 2017 r., przywitaliśmy nowy rok szkolny.
Ten dzień z pewnością szczególnie zapisze się w pamięci pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole i po raz pierwszy, z tradycyjnymi tytami w rękach, przekroczyli jej próg, jako pełnoprawni uczniowie. Część oficjalną uroczystości zainicjowało odśpiewanie hymnu Polski, przy akompaniamencie p. Magdaleny Kruż. Następnie Pan Dyrektor Tomasz Giedwiłło powitał uczniów i ich bliskich, przedstawił wszystkim zebranym kierownictwo szkoły, a także podziękował p. Annie Tomaszewskiej za wieloletnie pełnienie funkcji kierownika sekcji instrumentów dętych, akordeonu
i perkusji. Po odczytaniu listu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowanego do całej społeczności szkolnej, przyszedł czas na krótką część artystyczną. Na scenie zaprezentowali się nasi nauczyciele - p. Oskar Radwański
i p. Mariusz Orzełowski (z towarzyszeniem p. Łukasza Sczendziny), którzy wykonali impresję bałkańską Bogar Merev. Po tym, jakże charyzmatycznym występie, uczniowie udali się do klas, by przywitać swoich wychowawców i kolegów. W ten sposób, pełni energii oraz zapału do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności artystycznych, rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018.

prev next