ROK SZKOLNY 2023/2024

ROK SZKOLNY 2022/2023

Majowe i czerwcowe zabawy w świetlicy #Laboratoriaprzyszlosci

Kwietniowe zabawy z #Labolatoriaprzyszłości

#Labolatoriaprzyszłości

W marcu nasze roboty Photon i dlugopisy3D nie maja chwili wytchnienia. Wraz z
robotami bawimy się, uczymy się matematyki, rozpoznajemy emocje i
tworzymy opowiadania. Robociki zapoznały się ze wszystkimi wiosennymi
kwiatami oraz pierwszymi oznakami wiosny. Witaj Wiosno!

Mam Talent!!

#Labolatoriaprzyszłości

W styczniu i lutym świetlicowe spędzanie czasu jest pełne nauki i zabawy.

W grudniu Krosna tkackie zawładnęły świetlicą i powstają piękne makatki. Brawo Świetliczaki #LaboratoriaPrzyszłości

Wspaniale się patrzy jak świetliczaki pracują. Wszyscy polubili
dlugopisy 3D. Doskonaląc prawidłowy chwyt pisarski tworzą świąteczne
choinki. #LaboratoriaPrzyszłości

 W listopadzie klocki otrzymane dzięki #LaboratoriaPrzyszłości wyzwoliły wiele dobrych emocji. Dzieci pięknie współpracowały - planowały, dzieliły się i rozwijały kreatywność.

W październiku za pomocą długopisów 3D #LaboratoriaPrzyszłości kształcimy precyzję i dokładność tworząc piękne klucze wiolinowe i basowe.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zagościło w naszej świetlicy wiele nowych sympatycznych prac.

Wrześniowe zabawy dzięki #LaboratoriaPrzyszłości. Działamy z wielkim zaangażowaniem a makatki wykonane przez uczniów to najpiękniejsze dzieła.

JESIENNE PRACE ŚWIETLICOWE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI !

Dziś świętujemy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Rozwijamy wiarę we własne siły i talenty. Bawimy się i malujemy, malujemy i jeszcze raz malujemy

ROK SZKOLNY 2021/2022

Dnia 24.03.2022 roku odbył się w naszej szkole konkurs  „Mam Talent”. Wszyscy doskonale się bawili a  uczestnicy zostali nagrodzeni. Wielkie brawa!

Do świetlicy zawitała wiosna !

ROK SZKOLNY 2020/2021

POMAGAMY

Pełna miska dla schroniskaNASZE PRACE

ROK SZKOLNY 2019/2020

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 7 listopada 2019 r. wychowankowie świetlicy słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne. Pani Teresa Lipińska przygotowała dla każdego śpiewnik ,,Pieśni na Święto Niepodległości”. Ogłoszony został konkurs plastyczny na wykonanie ilustracji w śpiewniku. Laureatami konkursu zostali: Małgorzata Idzik, Solena Kulisz- Metzger i Antoni Pisarek.


NASZE PRACE

ROK SZKOLNY 2017/2018

WSPANIALE SIĘ BAWIMY 

prev next

KONKURS PLASTYCZNY

Nasze dzieci zajęły wspaniałe miejsca w konkursie plastycznym " Krajobraz lasów polskich".

prev next

Poznalismy co to "iris folding "


NASZE PRACE

prev next

SZKOLNY KLUB WOLENTARIUSZY

W ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariusza wychowankowie świetlicy wykonali dekoracje świąteczną, która została przekazana Hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach. Mamy nadzieję, iż choineczki i mikołaje spodobają się chorym.


DYPLOMY

Wychowankowie naszej świetlicy za aktywność na różnego rodzaju zajęciach zostają nagrodzeni – dostają pieczątki  na Kartach Świetliczanina. Każdy wychowanek może zbierać pieczątki na sprawności: Sowa Mądra Głowa, Czyścioszek, Sportowiec, Artysta, Ekolog i Dobry Kolega.

Po trzech miesiącach dzieci otrzymują Dyplomy Wychowanka Świetlicy z uzyskanymi sprawnościami oraz nagrody. Bardzo cieszy nas fakt, że 11 wychowanków mogło sie pochwalić uzyskaniem wszystkich sprawności. Pozostałych zachęcamy do większej aktywności w kolejnych miesiącach.


KONKURS LITERACKI "MOJA KSIĄŻECZKA"

W naszej świetlicy organizujemy konkurs literacki ,,Moja Książeczka”- wychowankowie są pisarzami 
i ilustratorami. Nagrodą w konkursie jest prezentacja swojej twórczości przedszkolakom.

Tym razem do Przedszkola nr 19 ze swoimi książeczkami udały się Hania Jachacy, Agatka Konieczny, Zosia Kosicka, Klara Sierek i  Ludmiła Frycz. ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA ZWIERZĄT

Wychowawcy świetlicy wraz z wychowankami zainicjowali zbiórkę żywności dla zwierząt z ,,Przytuliska” w Ćwiklicach . Do akcji włączyli się również pozostali uczniowie naszej szkoły, którym nie są obojętne losy zwierząt. W imieniu podopiecznych ,,Przytuliska” wszystkim serdecznie dziękujemy.


Zajęcia "Budujemy świat bez przemocy"

.

prev next

Światowy Dzień Życzliwości

prev next

Przedstawienie "To już jesień"

prev next

PRACE PLASTYCZNE


Małe występy w naszej świetlicy


Stroiki na Wszystkich Świętych


W świetlicy się nie nudzimy☺

prev next

ROK SZKOLNY 2016/2017


KONKURS "LAURKA WIERSZOWANA DLA MAMY"

Wychowankowie naszej świetlicy wzięli udział w konkursie organizowanym przez  świetlicę  Szkoły Podstawowej nr 18
w Tychach ,, Laurka wierszowana dla mamy”. Emilka Nowakowska i Ulka Wojkowska  zajęły 2 i 3 miejsce. Gratulujemy .


PRZEDSTAWIENIE

W czwartek 23 marca wychowankowie świetlicy wystąpili w  przedstawieniu pt,, Królewna Śnieżka” dla wychowanków OREW-u i uczniów Podstawowej Szkoły Specjalnej nr 16 w Tychach. Goście byli bardzo zadowoleni i obdarzyli występujących gromkimi brawami. Pomysłodawcą wystawienia tej bajki przez wszystkich wychowanków świetlicy jest Gabriela Mikołajec. 

prev next

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do akcji ,, Mikołajki dla Hospicjum Cordis”


ZDOBYWAMY SPRAWNOŚCI

Nasi wychowankowie począwszy od września zdobywali słoneczka na sprawności : Sowa Mądra Głowa, Artysta Malarz, Czyścioszek, Sportowiec, Ekolog i Dobry Kolega. Jesteśmy bardzo dumne , że wielu z nich udało się zdobyć wszystkie 6 sprawności pozostałych zachęcamy do podejmowania różnych form aktywności podczas pobytu
w świetlicy. Wszyscy otrzymali dyplomy  i uśmieszki – ich wielkość była uzależniona od ilości zdobytych sprawności.


PRACE PLASTYCZNE


KONKURS WIEDZY O LEGENDACH POLSKICH

We wtorek 22 listopada odbył się w świetlicy konkurs wiedzy o legendach polskich. Było to podsumowanie cyklu
,, Poznajemy legendy polskie” przygotowanego przez panią Gabrielę Mikołajec. Wychowankowie wysłuchali kilkunastu legend, rysowali do nich ilustrację no i posiedli wiedzę o głównych bohaterach co wykazali podczas zespołowego konkursu.

prev next

WIZYTA W OREW

W związku z Międzynarodowy Dniem Osób Niepełnosprawnych wychowankowie świetlicy z 1 klasy przygotowali krótki występ dla podopiecznych OREW-u w Tychach. Po występie zastępca dyrektora oprowadziła nas po ośrodku . Zobaczyliśmy salę do zabaw polisensorycznych i  rehabilitacji. Dowiedzieliśmy się jak wychowankowie OREW-u ćwiczą, uczą się i bawią.  Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i zaproszeni na kolejną wizytę.

prev next

MAM TALENT

W naszej świetlicy odbył sie konkurs ,,Mam talent” i jak na szkołę muzyczną przystało większość uczestników zaprezentowało swoje zdolności wokalne. Okazało się, że uczennice z 3 klasy są również utalentowanymi iluzjonistkami a pierwszoklasistka pochwaliła się ciekawą pracą plastyczną. Jury   złożone z wychowanków świetlicy przyznało I, II i dwa III miejsca.  Wszystkie dzieci biorące udział otrzymały dyplomy i drobne upominki . Zachęcamy więc do udziały w następnym roku szkolnym bo przecież każdy ma jakiś talent – należy się tylko ośmielić i go zaprezentować.

prev next

ROK SZKOLNY 2015/2016

II MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

W środę 23 marca w naszej świetlicy odbył się kolejny - II Międzyszkolny Turniej Warcabowy zainicjowany przez Gabrielę Mikołajec. Przedstawicielki naszej świetlicy, które przygotowane zostały przez panią Gabrysię odniosły sukces. Złoty medal otrzymała Aleksandra Skiba, srebrny Pola Wojciucha brązowy Ewa Chylaszek. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych wychowanków do gry w warcaby bo kolejny turniej już za rok.

prev next

PRACE PLASTYCZNE


WIZYTA W PRZEDSZKOLU

Laureatki konkursu literackiego przeprowadzonego w świetlicy zaprezentowały swoje książeczki 9 marca przedszkolakom. Dzieci były zachwycone i z zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek. Uczennice zachęcone sukcesem obiecały, iż napiszą dalsze przygody swoich bohaterów i z okazji Dnia Dziecka znowu odwiedzą dzieci z Przedszkola nr 19.

prev next

WIGILIA W ŚWIETLICY

Wychowankowie świetlicy pod opieką pani Gabrieli Mikołajec przygotowali występ z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla kolegów i koleżanek . Na godzinę 9.00 zostali zaproszeni uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej. Były wiersze, kolędy i łamanie się opłatkiem podczas składania życzeń. Mikołaj ( Igor) rozdawał wszystkim prezenty.
O godzinie 11.30 przedstawienie oglądnęli uczniowie klasy 4 oraz zaproszeni goście – uczniowie Szkoły Podstawowej Specjalnej w Tychach .

prev next

HEJ KOLĘDA

,,Hej kolęda, kolęda” – 18 grudnia wychowankowie świetlicy zaprezentowali wiązankę kolęd w Przedszkolu nr 19
w Tychach. Mali odbiorcy mieli możliwość zobaczenia i usłyszenia różnych instrumentów takich jak: flet, skrzypce, saksofon i trąbka. Koncert zakończył wspólny śpiew piosenki ,,Dzwonki sań”.

prev next

,,Bezpieczny Świetliczak”

W dniu 25 listopada nasi wychowankowie : Maja i Piotr reprezentowali naszą świetlicę podczas konkursu ,,Bezpieczny Świetliczak”, który odbył się w Szkole nr 18 w Tychach. Zdobyli drugie miejsce - jesteśmy więc bardzo dumni i serdecznie im gratulujemy.

prev next

,,Dyplomy Świetliczanina”

Pierwsze ,,Dyplomy Świetliczanina” w tym roku szkolnym zostały wręczone naszym wychowankom. Od września zbierali oni ,,słoneczka” aby uzyskać sprawności: Sowa Mądra Głowa, Czyścioszek, Ekolog, Sportowiec, Artysta Malarz oraz Dobry Kolega. Niektórym udało się zdobyć wszystkie sprawności .Serdecznie gratulujemy naszym wychowankom i zachęcamy do rozwijania swoich uzdolnień.


ROK SZKOLNY 2014/2015

PRACE PLASTYCZNE


NIESPODZIANKA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W czwartek 28 maja wychowankowie świetlicy przygotowali dla młodszych kolegów z Przedszkola nr 18 niespodziankę. Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć dwa przedstawienia. Pierwszym z nich była legenda ,,O poznańskich koziołkach” , drugim była bajka muzyczna podczas, której występowało wiele instrumentów muzycznych. Przedszkolakom podobały się nasze występy i następnie pod opiekom pani Ewy i uczniów z 6 klasy zwiedzili naszą szkołę.

prev next

WYSTĘPY DLA PODOPIECZNYCH OREW W TYCHACH

Dnia 14 maja kilku wychowanków świetlicy zaprezentowało swoje zdolności muzyczne, taneczne i wokalne podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczego w Tychach. Pomimo złych warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz ,gorącą atmosferę wprowadziły wykonawczynie utworu Majki Jeżowskiej pt. ,,Owocowy karnawał”. Śpiewając i tańcząc prezentowały również owoce, które jako prezent zostały przekazane w celu degustacji wychowankom ośrodka. Nasi młodzi artyści zaprezentowali również krótkie utwory wykonane na: flecie, skrzypcach i gitarze. Po występach pani Ewa Pawlak – dyrektor ośrodka oprowadziła nas po terenie placówki i mieliśmy możliwość zobaczyć jak bawią się i pracują jej podopieczni.

prev next

 ,, ZDROWY I AKTYWNY STYL ŻYCIA”

W naszej szkole odbyła się impreza mająca na celu nauczyć nasze dzieci jak ważne dla naszego zdrowia jest odpowiednie odżywianie i ruch fizyczny.
Na początku ćwiczyły mózg: pierwszym zadaniem było odpowiednie ułożenie „piramidy zdrowego żywienia” a następnie odpowiadały na pytania quizu. Później dzieciaki zamieniły się w małych szefów kuchni tworząc zdrowe i piękne kanapki oraz układając jadłospis na jeden dzień w oparciu o tekst zasad zdrowego żywienia dzieci.
Pamiętaliśmy również że ruch to zdrowie, dlatego zadbaliśmy o nie biorąc udział w takich konkurencjach jak: bieg po warzywa, przejście przez tunel edukacyjny, bieg z piłeczką pingpongową, odbijanie piłki na chuście Klanzy oraz rzut woreczkiem z grochem w dal.

Na koniec dzieci zaprezentowały swoje piękne owocowe rysunki oraz napis głoszący „Jemy zdrowo”

prev next

KONKURS PLASTYCZNY

Z okazji 65 – lecia Polskiego Związku Wędkarskiego został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,,Z przyroda na Ty” przez Osiedlowy Klub Kultury,, Orion” i 19 marca odbyło się jego uroczyste podsumowanie . Wychowankowie naszej świetlicy wzięli w nim udział i odnieśli sukces: Alicja Samson otrzymała wyróżnienie a Marta Pilszek nagrodę. Obie dziewczynki uczęszczają dopiero do pierwszej klasy więc mamy nadzieję, iż to dopiero zapowiedź dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

prev next

I MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

W piętek 27 lutego w naszej świetlicy został przeprowadzony I Międzyszkolny Turniej Warcabowy.

W serdecznej atmosferze współzawodnictwa ( osłodzonej przez łakocie) wyłonieni zostali medaliści. I tu miła niespodzianka – jedna z reprezentantek naszej szkoły Ewa Chylaszek zdobyła złoto . Kolejne medale otrzymali : srebrny Anna Baj z Zespołu Szkół Sportowych a brązowy Filip Wrona ze Szkoły nr 36 w Tychach.

Wszystkim zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje a uczestnikom i ich nauczycielom podziękowania za trud włożony w przygotowania do turniej. Następny turniej za rok więc zachęcamy do gry w warcaby wszystkie dzieciaki, bo to ciekawa zabawa i sposób na sprawdzenie swoich zdolności.

prev next

SPOTKANIE Z PANEM SŁAWOMIREM BINKA

Dnia 24 lutego w naszej świetlicy gościliśmy pana Sławomira Binka – nauczyciela fizyki - matematyki, który został niedawno bohaterem tygodnia tygodnika Twoje Tychy. Zaproponował on naszym wychowankom ciekawe zajęcia z klockami LEGO. Cytując za gościem ,, chodzi oto , aby pozwolić dzieciom na kreatywność, swobodną grę wyobraźni, zaszczepienie świata techniki , nauki”.
Nasi wychowankowie tak byli zaabsorbowani wykonywaniem kolejnych zadań ,iż nie chcieli uwierzyć, że zajęcia trwały dokładnie tyle co lekcja - 45 minut. Nasz gość chwalił dzieciaki za pomysłowość i umiejętność współpracy ,a panie ze świetlicy były zadowolone również z panującej dyscypliny. Po skończonej zabawie edukacyjnej wychowankowie w ramach podziękowań wręczyli Panu Sławkowi samodzielnie wykonaną laurkę i kwiaty. 

prev next
 

PRACE PLASTYCZNE

 

WIGILIA

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w naszej świetlicy zostały przeprowadzone konkursy o tematyce świątecznej. Wychowankowie musieli rozwiązać rebusy, uzupełnić zdania, ułożyć z rozsypani tytuły kolęd i dopasować przepisy do nazw świątecznych potraw. Wspólna praca w grupach przyniosła oczekiwane efekty i chociaż jedna z grup zamiast na pasterkę zaproponowała wyjście o północy na cmentarz ,panie jednomyślnie zdecydowały , iż należy się dzieciakom nagroda. Jaka ? Wystarczy uważnie obejrzeć zdjęcia i każdy ze ślinką na języku pozazdrości tak artystycznie ozdobionych przez naszych wychowanków pierniczków. Niektórzy oprócz kreatywności wykazali się silną wola i zostawili pierniczki do pokazania ,tudzież konsumpcji swojej rodzince . Prawdą jest , że po tych słodkich zabawach posprzątanie świetlicy zajęło około pół godziny ale takie sprzątanie- słodkie wyjadanie pozostałych po dekorowaniu pierniczków posypek, lukru i bakalii to sama przyjemność.

prev next

KOLEDOWANIE

W piątek 19 grudnia wychowankowie świetlicy pod opieką pani Gabrysi i pani Joli odwiedzili Przedszkole nr 19 w Tychach i zagrali kolędy. Przedszkole na szczęście nie jest daleko , więc każdy zabrał swój instrument .Na Agatkę, Igę i Miłosza czekało pianino. Wszystkim odbiorcom : przedszkolakom i ich paniom koncert bardzo się spodobał. Niektóre kolędy wspólnie śpiewaliśmy a na koniec złożyliśmy sobie życzenia zdrowych i pogodnych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku. Obiecaliśmy również , iż przygotujemy kolejny występ by sprawić przyjemność naszym młodszym kolegom.

ROZDANIE DYPLOMÓW

W piątek 28 listopada odbyło się w świetlicy uroczyste rozdanie dyplomów. Nasza najmłodsza koleżanka Alicja Samson otrzymała dyplom i nagrodę ,którą zdobyła w konkursie plastycznym , ,Mój czworonożny przyjaciel” zorganizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury Orion w Tychach. Konkurs literacki zorganizowany w świetlicy wygrali : Iga Ciepał, Miłosz Nowakowski, Wiktoria Marek i Dominika Wachel . Swoje książeczki pójdą zaprezentować przedszkolakom . Po trzech miesiącach zbierania ,,słoneczek ’’na kolejne sprawności świetliczanina zostały wręczone Dyplomy Świetliczanina. Rekordzistki : Maja Giedwiłło, Iga Ciepał i Wiktoria Marek uzyskały wszystkie sprawności tj. Sowę Mądrą Głowę, Artystę Malarza, Ekologa, Czyścioszka, Dobrą Koleżankę i Sportowca. Wszystkim wychowankom gratulujemy i zachęcamy do zbierania słoneczek bo kolejne dyplomy już w styczniu.

"ZABAWY ANDRZEJKOWE"

W czwartek 27 listopada wspólnie bawiliśmy się w świetlicy były wróżby i konkursy andrzejkowe. Rozpoczęliśmy od zadań matematycznych , których wyniki pomogły nam utworzyć hasło ,,ZABAWY ANDRZEJKOWE’’. Następnie losowaliśmy cyfry, którym były przyporządkowane cechy charakteru. Z kolejnych losów dowiedzieliśmy się jaki zawód będziemy wykonywać w przyszłości , była oczywiście wróżba z układaniem butów , przekłuwanie serca z imionami i wiele innych. Przygotowane przez panie wróżby były inspiracją do tworzenia przez wychowanków własnych wróżb. Chociaż wiadomo ,że niektóre wróżby się raczej nie spełnią bo czy pani Jola może jeszcze być żołnierzem? Ważne, że wszyscy dobrze się bawili.

PRACE PLASTYCZNE

prev next

ROK SZKOLNY 2013/2014 W NASZEJ ŚWIETLICY

KONKURSY O UNII EUROPEJSKIEJ

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

20 maja wychowankowie świetlicy odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Uczniowie zostali zapoznani z pracą strażaka , pojazdami i narzędziami używanymi przez nich podczas akcji ratowniczych.

prev next

PRACE PLASTYCZNE

prev next

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

prev next

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

prev next

PRACE PLASTYCZNE

prev next

"Spotkanie z aktorami - Skupmy się na sprawie"

Dnia 21.10.2013r. w klasach 1-3 w świetlicy Zespołu Szkół Muzycznych w Tyczach prowadzone były warsztaty przez aktorów teatru Banialuka z Bielska Białej. Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili problem wynikający z braku sprzątania psich odchodów włączając dzieci do wymyślania sposobów rozwiązania tej sprawy. Celem kampanii ''Skupmy się na sprawie'' jest to by dzieci stały się ambasadorami walki z problemem psich odchodów, żeby mówiły o tym w swoich domach i wśród sąsiadów, żeby same walczyły o czyste podwórka, trawniki, swoje miejsc do zabawy.

W naszej świetlicy nie ma czasu na nudę, każdy znajdzie dla siebie zajęcie. Lubiący zajęcia plastyczne koledzy i koleżanki malują, rysują, wycinają, lepią z plasteliny, a nawet skręcają wełnę. 

prev next

Obdarzeni wyobraźnią przestrzenną konstruują ciekawe budowla z klocków. Czasmi bawimy się w teatr - każdy który chce może wymyślić i przedstawić krótką historyjkę. Ćwiczymy na sali gimnastycznej, gramy w "Dwqa ognie", współzawodniczymy podczas wyścigów rzędów i bawimy się chustą "Klanzy". Większość z nas potrafi skakać w gumę i na skakance.

Bierzemy udziały w konkursach: muzycznych, teatralnych, literackich i plastycznych. Gramy w gry, rozwiązujemy krzyżówki i rebusy i odpowiadamy na pytania z Quizów przyrodniczych. No i oczywiście, jako wzorowi uczniowie naszej szkoły nie zapominamy o odrabianiu zadań domowych. Lubimy też prezentować nasze zdolnosci, więc zapraszamy do nas przedszkolaki i gramy dla nich na instrumentach.

Zdobywamy też sprawności takie jak: 

Sowa Mądra głowa, Czyscioszek, Ekolog, Artysta Malarz i Sportowiec

Warsztary teatralne

Cykliczne spotkania z przedszkolakami