BEZPIECZNA I PRZYJAZNA ŚWIETLICA SZKOLNA

Z radością informujemy, że uzyskaliśmy certyfikat "Bezpiecznej i Przyjaznej Świetlicy Szkolnej" w ramach kampanii "Szkoła ciekawa i bezpieczna - nie tylko na lekcjach" prowadzonej w zakresie rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej" za inspirowanie dzieci do działań profilaktycznych i wszechstronny rozwój ucznia poprzez prowadzenie atrakcyjnych zajęć świetlicowych w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Gratulujemy inspiratorkom twórczych działań - Paniom: Jolancie Kloc i Gabrieli Mikołajec.


KONCERT KOŃCOWOROCZNY

prev next

KONCERT ABSOLWENTÓW

10 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Koncert Absolwentów. Całości koordynowała Pani Jolanta Wiśniewska, która z niemałym entuzjazmem zapraszała kolejno na scenę uczniów klasy instrumentów smyczkowych, dętych, gitary oraz akordeonu. Podczas prezentacji naszych absolwentów mieliśmy przyjemność wysłuchać kompozycji takich kompozytorów jak: F. Chopin, G. Bizet, C. Debussy, G.F. Haendla, A. Chaczaturiana czy I. Albeniza. Na gali zaprezentowały się również duety: klarnetowy, fletowy oraz gitarowo-skrzypcowy, które porwały publiczność swoimi oryginalnymi opracowaniami m.in.: wiązanką muzyki filmowej. Za cały wkład artystyczny podczas pobierania nauk w naszej szkole, nie tylko włożony w Koncert Absolwentów, chcielibyśmy wszystkim wykonawcom serdecznie podziękować oraz życzyć im powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy.

prev next

SPOTKANIE Z AKTOREM

prev next

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 4 - 7 CZERWCA 2015r.

prev next

V EDYCJA KONKURSU
"LANGUAGE SCRABBLE - JĘZYKOWE POTYCZKI"

21 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole V Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego i Polskiego.
W rywalizacji wzięło dział sześć drużyn z tyskich szkół.

Zwycięzcami zostali uczniowie
Szkoły Podstawowej nr 36;
II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 40,
III – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

prev next

T - JAK TALENT 

prev next

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia 2015 roku uczestniczyliśmy w uroczystym apelu pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła", który przygotowali uczniowie klasy czwartej. Pokazali nam jak powinien zachowywać się młody ekolog. Wiemy już, jak możemy pomóc naszej Ziemi.

prev next

ARTINO

Dnia 15 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół Muzycznych odbyła się gala finałowa I edycji „Spotkań Artystycznych – ARTINO”. To nowe przedsięwzięcie kulturalne objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Tychy, pan Andrzej Dziuba.

W „Spotkaniach Artystycznych” wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z wielu śląskich miast. Ideą „ARTINO” jest prezentacja twórczości dziecięcej kreowanej w różnych obszarach artystycznych. Uczniowie mogli wybrać muzykę, malarstwo lub poezję i przygotować pracę o tematyce „Moje marzenie”.

Podczas gali finałowej jury w składzie: Ramona Kuźnik-Glenszczyk, Teresa Wodzicka, Tomasz Spaliński, Łukasz Pudełko, Henryk Rej oceniło najciekawsze prace i wybrało zwycięzców „Spotkań Artystycznych”. W obszarze muzycznym I nagrodę otrzymała Magda Michalak z Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, w obszarze plastycznym I nagrodę otrzymała Beata Świątkowska z Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej a w obszarze literackim zwyciężyła Patrycja Marzec z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. S. Moniuszki w Katowicach.

Wybrano też nagrodę publiczności, którą w I edycji otrzymał Roch Basiński ze Szkoły Podstawowej „Art” w Tychach.

Gratulujemy wszystkim finalistom „ARTINO”. 

prev next

POPIS DUETÓW I ZESPOŁÓW INSTRUMENTALNYCH "ZAGRAJMY RAZEM"

W dniu 18 III br. o godzinie 17 odbył się w naszej szkole popis duetów i zespołów instrumentalnych sekcji instrumentów dętych, akordeonu i perkusji. Chęć wspólnego muzykowania wśród dzieci i młodzieży powoduje. że stale wzrasta zainteresowanie uczestnictwem w tym wspaniałym koncercie. Uczniowie przygotowując się do występów w znaczący sposób rozwijają swoją kreatywność i wyobraźnię muzyczną, a liczne próby pod okiem nauczycieli owocują wyśmienitymi i rzetelnymi wykonaniami. Nasze sekcyjne popisy od zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem gromadząc licznie przybyłą publiczność gromko oklaskującą młodych wykonawców.Zapraszamy do przejrzenia zdjęć w galerii. 

prev next

DZIEŃ OTWARTY

prev next

WALENTYNKI

prev next

KONCERT PÓŁROCZNY

W czwartek 22 stycznia 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach zaprezentowali swoje zdolności i umiejętności na Koncercie Półrocznym. Występy instrumentalne, wokalne, taneczne i recytatorskie zadedykowane były Babciom i dziadkom z okazji ich święta. Niewątpliwym walorem koncertu była jego różnorodność – na scenie pojawili się soliści, duety, tercety, kwartety, zespoły , chór, Big Band i orkiestra. W Sali koncertowej rozbrzmiewała muzyka poważna i rozrywkowa, dostarczając wszystkim, a szczególnie seniorom, artystycznych wzruszeń.

prev next

ZABAWA KARNAWAŁOWA

prev next

KONCERT ŚWIĄTECZNY

 19 grudnia 2014 r. odbył się koncert świąteczny, w którym wystąpili uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Koncert poprzedził kiermasz świąteczny przygotowany przez klasy OSM i PSM. W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie dzieci, nauczycieli i rodziców.

prev next

JASEŁKA

prev next

AUDYCJE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

prev next

SPOTKANIE ZE ŚLĄZACZKĄ

1 grudnia 2014r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Górnika. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście górnik pan Ficek Klaus , rodzina śląska z zespołu ,,Kosztowioki'' oraz uczniowie klas I-III. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek z życia i tradycji jakie panują w typowej rodzinie śląskiej. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy krótką scenkę z życia codziennego wykonaną po śląsku. Poznaliśmy ciekawe przedmioty używane w gospodarstwie domowym i ich śląskie nazwy oraz dowiedzieliśmy się jak nazywają się poszczególne części galowego stroju kobiecego. Pan Klaus Ficek miał na sobie galowy strój górniczy; mundur ze złotymi guzikami , odznaczeniami za zasługi w górnictwie oraz czapkę z czarnym pióropuszem. Wysłuchaliśmy wielu ciekawostek o tym niezwykłym zawodzie. Pamiętając o Barbórce uczniowie klas I- III przygotowali krótki program artystyczny; zatańczyli trojaka, pięknie wyrecytowali wiersze i na zakończenie wrę czyli kartki z życzeniami oraz kwiaty. Tym miłym akcentem pożegnaliśmy przybyłych gości.

prev next

CHLEB NASZ POWSZEDNI

28 listopada klasa IV OSM wybrała się na wycieczkę do Muzeum Domu Chleba w Radzionkowie. Nie tylko mogliśmy zapoznać się z procesem wytwarzania tego codziennego posiłku, ale również zobaczyliśmy sprzęty gospodarstwa domowego, którymi posługiwały się nasze prapraprababki. Prawdziwą atrakcją było samodzielne zrobienie małych plecionych bułeczek, które w trakcie naszego zwiedzania zdążyły się upiec. Przenieśliśmy się w czasie, zasiadając do starych szkolnych ławek, na których zamiast zeszytów leżały tabliczki z rysikami.

Korzystajmy z dobrodziejstw współczesności, pamiętajmy o tradycji.

prev next

SPOTKANIE Z MAGIKIEM

Podczas tegorocznej "ZABAWY ANDRZEJKOWEJ" dużą atrakcją dla uczniów klas I - III był występ iluzjonisty. Pokaz, którego celem było uświadomienie najmłodszym, że podstawowe umiejętności magii może opanować każdy, choć wymaga to dużo ćwiczeń. Dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniu zaklęć.


KONCERT Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 10 listopada 2014 roku w sali koncertowej naszej szkoły odbył się uroczysty koncert z okazji Święta Niepodległości, podczas którego zaprezentowali się nasi uczniowie. Uroczystość otworzył hymn Polski a po nim usłyszeliśmy część słowno - muzyczną. Koordynatorem koncertu był pan Tomasz Giedwiłło, którego chór odśpiewał pieśni patriotyczne w tej części koncertu. Po prezentacji słowno - muzycznej nawiązującej do losów naszego państwa nadszedł czas na część koncertową. Wystąpili uczniowie z klasy gitary, akordeonu, skrzypiec, klarnetu, fortepianu oraz innych instrumentów. Na koniec usłyszeliśmy zagrany na fortepianie utwór Andrzeja Kurylewicza " Polskie Drogi ", który w interesujący sposób nawiązał do Narodowego Święta. Po występie uczniowie zostali nagrodzeni dużymi brawami przez licznie przybyłą tego dnia publiczność. Znakomitą konferansjerkę prowadziła Małgosia Czachowska.

Dziękujemy wszystkim wykonawcom, nauczycielom przygotowującym młodzież oraz publiczności, która po raz kolejny tak licznie przybyła w nasze progi.

prev next

SPOTKANIE Z PISARZEM

Nasi uczniowie wzięli udział w niecodziennej lekcji języka polskiego. Mieli możliwość poznać tekst literacki od strony warsztatowej, czyli z punktu widzenia pisarza. Naszym gościem był pan Waldemar Cichoń, który zapoznał dzieci i młodzież z procesem powstawania książki - od pomysłu do realizacji. Było to inspirujące i ciekawe doświadczenie.


WARSZTATY GITAROWE

Warsztaty dla nauczycieli i uczniów klas gitary szkół muzycznych I stopnia nt. metod nauczania w klasach I-III

23 października miały miejsce warsztaty gitarowe prowadzone pod kierunkiem dra. Tomasza Spalińskiego. Uczestnicy mieli możliwość podjęcia pracy warsztatowej oraz wysłuchania wykładu. Przedstawione metody nauczania gry na gitarze w klasach I-III cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały ożywioną dyskusję. Aktywni uczestnicy otrzymali w prezencie od prowadzącego płytę CD "EU TE AMO" duetu gitar klasycznych Tomasz Spaliński/Rafał Jarczewski.

Wszystkim gościom dziękujemy za czynny udział w warsztatach


RELACJA Z AUDYCJI UMUZYKALNIAJĄCYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W środę 29 października b.r. w naszej szkole odbyły się dwie audycje umuzykalniające,adresowane do uczniów młodszych klas tyskich szkół podstawowych. Ciężar, odpowiedzialność, ale również ogromna satysfakcja organizatorska przypadła głównie w udziale pani mgr Justynie Płachno, która w sposób mistrzowski, wzbudzający zachwyt słuchaczy poprowadziła to wydarzenie.

Nasi goście mieli okazję zaznajomić się z brzmieniem wielu instrumentów muzycznych w wykonaniu uczniów ZSM, podziwiać układ rytmiczny oraz nauczyć się piosenki „U zegarmistrza”.

Radosne oraz „rozdziawione” miny młodych słuchaczy, były dowodem niemalże naukowym, iż spotkanie to miało wartość i sens.

prev next

PASOWANIE NA UCZNIA I KLASY

W poniedziałek, 22 września o godzinie 17.00, w sali kameralnej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Ceremonii towarzyszyły wielkie emocje. Najpierw pierwszaki zaprezentowały się po raz pierwszy publicznie, recytując krótkie wierszyki oraz wspólnie śpiewając piosenkę pod kierunkiem wychowawcy – pani Anny Kusiak-Botor. Później wysłuchały formuły pasowania oraz dzielnie wytrzymały nacisk potężnego smyczka kontrabasowego – by móc stać się pełnoprawnym uczniem OSM oraz dostać mały upominek-niespodziankę. Uroczystość zakończył mini koncert. Występ wywołał wielkie poruszenie wśród pierwszaków. Za rok na pewno i oni w podobny sposób powitają nowych kolegów. Wszystkim dzieciom życzymy dużo powodzenia oraz pokochania Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, która przez najbliższe sześć lat stanie się ich drugim domem.

prev next

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor w Auli szkoły przywitała wszystkich Uczniów i Rodziców. Następnie przy akompaniamencie pani Ewy Sobczak-Siemianowskiej odśpiewaliśmy hymn narodowy. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w naszej szkole, oraz wychowawców klas. Uroczystość uświetniły występy solowe pani Ewy Sobczak-Siemianowskiej, oraz pana Roberta Kiera.

prev next

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Curabitur pharetra dapibus pharetra. Donec interdum eros eu turpis pharetra et hendrerit est ornare. Etiam eu nulla sapien. Nullam ultricies posuere nunc, eget mollis nulla malesuada quis.