BYŁO SMACZNIE, ZDROWO I BARDZO KOLOROWO.

W ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę” uczniowie klas V i VI OSM przygotowali prelekcję dla kolegów
i koleżanek z klas młodszych dotyczącą zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Połączyli ją z degustacją przygotowanych przez siebie potraw. Skosztować można było wiele zdrowych pyszności, wśród których pojawiły się: soki, koktajle, lody, ciasta, kolorowe kanapki,  owocowe koreczki, szaszłyki i sałatki. Nie zabrakło również uroczych rzodkiewek-myszek.

Przepisy na te i inne zdrowe przekąski można było zaczerpnąć z zaprezentowanej na korytarzu Szkolnej Książki Kucharskiej, w stworzenie której zaangażowali się wszyscy uczniowie OSM.

Dziękujemy Wam za Wasze pomysły i zaangażowanie!

Koordynatorzy programu

prev next

WYCIECZKA  KLASY IV OSM DO OGRODZIEŃCA

Tuż przed końcem roku szkolnego uczniowie klasy IV OSM zwiedzili piękne miejsca na jurze krakowsko-częstochowskiej.

Pierwszym punktem wycieczki była Pustynia Błędowska, z której oczywiście większość z nas zabrała ze sobą piasek na pamiątkę.

Niemałym wyzwaniem okazało się zdobycie Góry Birów, znajdującą się na północ od ruin Zamku Ogrodzienieckiego. Tam zwiedzaliśmy drewniano-kamienny  Gród stylizowany na słowiańską twierdzę, która wg badań archeologicznych istniała w tym miejscu na przełomie XIII i XIV wieku.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ruin Zamku Ogrodzieniec leżącego na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, wybudowanego w systemie tzw. Orlich Gniazd.  Wycieczkę zwieńczyliśmy wspólną biesiadą przy ognisku.

prev next

KONCERT W RAMACH  WSPÓŁPRACY  POLSKO - ANGIELSKIEJ

W dniu 3 czerwca w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach odbył się koncert w ramach współpracy polsko-angielskiej. W koncercie uczestniczyła młodzież wchodząca w skład Exeter Children’s Orchestra z miasta Exeter pod batutą Roberta Willisa i ZSM  Tychy pod kierunkiem Aleksandry Kruż.

Koncert był zwieńczeniem wspólnych przygotowań do występu i pobytu również krajoznawczego Tychów i okolic. Młodzież z obu krajów wspólnie wykonała kilka utworów, które w sposób harmonijny połączyły współpracę obu grup. Każda orkiestra miała możliwość popisania się dodatkowo w swoim ulubionym repertuarze.  Uczniowie z Exeter Children’s Orchestra znacząco wzbogacili instrumentarium koncertu o instrumenty rzadziej spotykane w dziecięcych orkiestrach, takie jak : puzon, fagot, kotły, saksofony. Miła i serdeczna atmosfera między dziećmi z Anglii i Polski oraz ich opiekunami zaowocowała wieloma gestami sympatii zaczynając od szczerych uśmiechów,  aż po kwiaty, prezenty, upominki i drobne żarty. Cały koncert przebiegł w atmosferze wielkiej sympatii i chęci poznania innej kultury społecznej i muzycznej. Wszyscy już czekamy na rewizytę utalentowanej młodzieży z tyskiej szkoły muzycznej w Exeter i wspólne ich muzykowanie.

Red. Rober Czmok

prev next

DZIEŃ SPORTU

prev next

WYCIECZKA KLASY IV, V i VI OSM DO OGRODÓW KAPIAS 
W GOCZAŁKOWICACH

prev next

WYCIECZKA DO WARSZAWY KLASY III OSM

prev next

 WARSZTATY EKOLOGICZNE

Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w Warsztatach Ekologicznych "Tajemnice lasu" w Rajczy- Nickulinie. Uczestnicy warsztatów podczas pieszej wycieczki przypomnieli sobie i poznali budowę lasu oraz charakterystyczne rośliny występujące w piętrzch roślinności. Wszystko to co zobaczyli i usłyszeli przelali na papier w formie plakatu na temat – Funkcje lasu, zagrożenia dla lasu.

Wieczorem odbyło się ognisko na którym piekli kiełbaski. Noc była trudna i dłuuuga. Trzeba było omówić to co się wydarzyło w ciągu dnia i nie tylko.

Drugi dzień pobytu rozpoczeliśmy odświętnie , kolega z klasy piątej obchodził swoje urodziny. Po śniadaniu poczęstował nas przepysznym sernikiem. Uczestnicy przyczynili się, aby drzewostanu było coraz więcej podczas wyjścia do leśniczówki w Rajczy. Pan leśniczy opowiedział o swojej pracy i pokazał jak jest ona trudna podczas sadzenia drzew. Każdy miał możliwość posadzenia swojego drzewka- buku. Posadzili 22 buki.

Wycieczka była udana, wspomnienia pozostaną na pewno na długo.

prev next

PRZEDSTAWIENIE Z OKAZJI "ŚWIĘTA ZIEMI"

prev next

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Już po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas IV-VI OSM.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:  Maja Lauer z kl. VI OSM

II miejsce: Bianka Ciechimska, Alicja Cholewińska i Dagmara Wocław z kl. V OSM

III miejsce ex aequo: Maja Giedwiłło z kl. IV OSM

oraz   Martyna Jodłowska z kl. VI OSM

Nagrodę Publiczności otrzymała Maja Lauer z k. VI OSM.

Serdecznie gratulujemy! 

prev next

VI OGÓLNOPOLSKI KONKURS GITAROWY 
"GITARA W MUZYCE KAMERALNEJ"

prev next

BAL KARNAWAŁOWY 

prev next

DZIEŃ OTWARTY

prev next

KONCERT PÓŁROCZNY

     W dniu 22 stycznia 2016 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach odbył się Koncert Półroczny. Wydarzenie to uroczyście zainaugurował chór szkolny prowadzony przez pana Tomasza Giedwiłło. Nie zabrakło również akcentu związanego z obchodzonym świętem Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji można było wysłuchać występów recytatorskich oraz pokazów tanecznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W dalszej części koncertu swoje umiejętności zaprezentowali nasi młodzi instrumentaliści. W tradycję finału Koncertu Półrocznego wpisał się już występ Big-Bandu pod dyrekcją pana Jacka Dobrzańskiego oraz występ orkiestry szkolnej pod batutą pani Aleksandry Kruż.

prev next


"HEJ KOLĘDA"
Dnia 19 stycznia w auli Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach odbyły się koncerty pt. "Hej kolęda".

Koncerty prowadziła pani Justyna Płachno, a wykonawcami byli uczniowie naszej szkoły. Mogliśmy wysłuchać najpięknieszych kolęd polskich jak również kolęd z innych krajów. Uczniowie wykonywali kolędy solowo na instrumentach muzycznych, jak również w różnych konfiguracjach zespołowych. Wśród słuchaczy na koncertach znalezli się uczniowie szkół i przedszkoli tyskich, a było ich ok. 600 osób.Instrumentalne interpretacje kolęd zostały przyjęte z olbrzymim entuzjazmem, młodzi słuchacze chętnie śpiewali wtórując wykonawcom.Muzyczne spotkanie" Hej kolęda" było również świetną okazją do poznania instrumentów muzycznych, na których prowadzona jest edukacja w naszej szkole.


prev next

KONCERT ŚWIĄTECZNY

We wtorek 22 grudnia odbył się w naszej szkole koncert świąteczny. Rozpoczął go chór młodszy pod kierunkiem Pana Tomasza Giedwiłły. Następnie Pani Dyrektor Magdalena Wojkowska uroczyście podziękowała za wieloletnią współpracę pracownikom szkoły: nauczycielowi kontrabasu i dyrygentowi orkiestry Panu Krystianowi Wocławowi oraz stroicielowi, Panu Zdzisławowi Babiarzowi. Osią programu było przedstawienie o charakterze bożonarodzeniowym w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej reżyserowane przez Panią Grażynę Obrębską. W dalszej części koncertu zaprezentowali się uczniowie szkoły w repertuarze kolędowym. Na zakończenie Pan Tomasz Giedwiłło zaprosił uczniów
i publiczność do wspólnego kolędowania po śląsku. W ten sposób zamknęliśmy rok 2015, mając nadzieję na następne tak miłe spotkania.

prev next

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Na corocznym kiermaszu uczniowie OSM i PSM wraz z rodzicami, oferowali przepiękne upominki i słodkości.

prev next

KONCERT UMUZYKALNIAJĄCY PT. "ZACZAROWANY BALONIK"

prev next

AUDYCJE MUZYCZNE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

prev next

MIKOŁAJKI

Naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który rozdał uczniom słodycze.
Uczniowie klasy V przed 6 grudnia obdarowali się upominkami. Były to gry, piłki, układanki, biżuteria oraz dużo słodyczy. Każdy obdarowany był zadowolony ze swojego prezentu oraz , że mógł obdarować inną osobę.

prev next

SPOTKANIE Z PISARKĄ AGNIESZKĄ LIPSKĄ

Uczniowie klas I - VI OSM wzieli udział w spotkaniu z pisarką panią Agnieszką Lipską. Chętnie ustawili się w kolejce po autograf autorki.


BARBÓRKA

W dniu 4 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie z górnikiem Kopalni „Wesoła” panem Aleksandrem Lipskim. Z tej okazji uczniowie klasy VI OSM (Maja Lauer, Nikola Musioł, Paulina Glądała i Mateusz Kulesza ) przygotowali krótki koncert. Nasz gość ubrany był w galowy mundur, opowiadał jak ciężką i niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni. Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali za przybycie, wręczyli laurkę i zrobili pamiątkowe zdjęcie.

prev next

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Podczas zabawy andrzejkowej uczniowie pląsali wesoło w rytm swoich ulubionych piosenek

prev next

DZIEŃ MISIA

W Dniu Misia w klasie II OSM misie i inne pluszaki "pomogły" swoim właścicielom w nauce.

prev next

GLIWICKI TEATR MUZYCZNY

Uczniowie klasy VI OSM wraz z rodzicami wyjechali do Gliwickiego Teatru Muzycznego na przedstawienie "Rodzina Addamsów". Przed spektaklem uczniowie dzięki uprzejmości Pana Michała Musioła odtwórcy roli Gomeza Addamsa mieli okazję zwiedzić zaplecze teatru oraz przyjrzeć się przygotowaniom do spektaklu.

prev next

PRZEDSTAWIENIE "CO SŁYCHAĆ W LESIE"
- zaprezentowali uczniowie klasy II OSM


ŚWIĘTO DRZEWA

Z okazji Święta drzewa uczniowie klasy II OSM napisali piękne życzenia dla klonu, który rośnie tuż obok szkoły. Poza tym zatańczyli i zaśpiewali mu "Sto lat".

prev next

"ZDROWA ŻYWNOŚĆ - WITAMINY"

W dniach 16-20.11.2015 roku był obchodzony tydzień pod hasłem „Zdrowa żywność- witaminy". Uczniowie przyszli do szkoły w barwach warzyw i owoców. Na lekcjach wychowawczych w klasach IV-VI uczniowie przygotowywali pyszne sałatki owocowe i warzywne, które z wielkim apetytem kosztowali.

Przepis na sałatkę owocową (wg klasy V)
Składniki:
2 pomarańcze, 1 granat, 2 banany, 2 jabłka, 1 gruszka, 2 kiwi, kiść winogron.
Sposób przygotowania: owoce wymyć i pokroić w kostkę, winogrona na pół.
Wsypać składniki do salaterki, wymieszać.
SMACZNEGO!

prev next

POPIS UCZNIÓW SEKCJI INSTRUMENTÓW DĘTYCH, AKORDEONU
I PERKUSJI

Uczniowie sekcji już po raz kolejny mogli zaprezentować swoje umiejętności przed licznie zgromadzoną publicznością na scenie sali koncertowej. Tego pochmurnego listopadowego popołudnia dzięki młodym wykonawcom usłyszeliśmy jasne i ciepłe dźwięki, którymi popłynęła nastrojowa muzyka. Poza licznymi przeżyciami towarzyszącymi prezentowaniu utworów, uczniowie mieli również okazję podszlifować grę przed audycjami umuzykalniającymi, organizowanymi już niebawem przez szkołę muzyczną dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych naszego miasta.

prev next

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12.11. w sali koncertowej naszej szkoły miała miejsce uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zebranych powitała pani dyrektor Magdalena Wojkowska.
Nauczycielka Gabriela Mikołajec, przygotowała wspaniałe widowisko, w którym uczniowie przypomnieli wydarzenia historyczne oraz walkę naszego narodu o Polskę.
Całość akcji scenicznej wzbogaciły występy artystyczne, z których wielki aplauz i podziw widowni zyskało szczególnie wykonanie Etiudy Rewolucyjnej F.Chopina w interpretacji pani Ewy Sobczak-Siemianowskiej oraz pięknie zaśpiewane pieśni patriotyczne w opracowaniu pana Tomasza Giedwiłły. Burzę oklasków wywołał również wspaniały taniec zespołu w historycznych staropolskich strojach. Całość widowiska wzbudziła w sercach odbiorców dumę i podziw dla naszych przodków i ich dążeń do niepodległości
a w wielu oczach łzy wzruszenia.

prev next
prev next

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

prev next

WYCIECZKA DO KOPALNI GUIDO W ZABRZU

23 października 2015

Klasy V i VI OSM wyjechały na wycieczkę do zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Uczniowie zjechali na poziom 320. Poziom 320 to drugi, najgłębszy poziom kopalni, wydrążony na przełomie XIX i XX wieku,
z systemem korytarzy opartych na dwóch wyrobiskach o łącznej długości około 2,5 km, oferujący m.in. jedyną w Europie podwieszaną kolejkę górniczą, udostępnioną do ruchu turystycznego. Tu poznaliśmy jak rozwinęła się technika górnicza od końca XIX w do czasów współczesnych.

prev next

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

W poniedziałek, dnia 28-go września, w sali kameralnej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości panowała bardzo miła i przyjazna atmosfera. Mieliśmy przyjemność wysłuchania występu uczniów klas starszych, którzy nie tylko pięknie grali na swych instrumentach - dając nam minikoncert, ale również pięknie recytowali wiersze. Spotkanie zostało uwieńczone tradycyjnym pasowaniem, podczas którego każdy uczeń dzielnie wytrzymał nacisk smyczka, stając się tym samym, pełnowymiarowym uczniem szkoły muzycznej. Uroczystości towarzyszyły gromkie brawa, a na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki. Wszystkim uczniom klasy pierwszej życzymy powodzenia i zaangażowania w rozwijaniu pasji muzycznej oraz by czuli się w naszej szkole jak w domu.

prev next