KONCERT PAMIĘCI WŁADYSŁAWY MARKIEWICZÓWNY w KATOWICACH

17 maja 2013 w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach miał miejsce szczególny koncert poświęcony pamięci prof. Władysławy Markiewiczówny. Uczniowie różnych szkół muzycznych województwa śląskiego zaprezentowali kompozycje prof. Markiewiczówny, a wśród nich był reprezentant naszej szkoły – uczeń II klasy OSM Antoni Simka.

II EDYCJA KONKURSU „LANGUAGE SCRABBLE – JĘZYKOWE POTYCZNKI”

Dnia 16 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy II Międzyszkolny Konkurs z języka angielskiego i polskiego. O tytuł laureata rywalizowało 6 drużyn. Zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40 w Tychach; II miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 7, a III – gospodarze.  

prev next

WYCIECZKA W GŁĄB ZIEMI

Poniżej znajdziecie relację z wycieczki do Bochni, Krakowa i Niepołomic, w której wzięli udział uczniowie klasy V OSM. Załączone sprawozdanie zostało wybrane do publikacji droga głosowania. O możliwość opublikowania przygotowanego przez siebie tekstu starało się 6 uczestników wyjazdu. Sprawdźcie, kto zwyciężył.  

prev next

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

prev next

POPIS DUETÓW „ZAGRAJMY RAZEM”

W dniu 30 marca br. w piątek o godzinie 16:30 odbył się w naszej szkole POPIS DUETÓW sekcji instrumentów dętych, akordu i perkusji. Chęć wspólnego muzykowania wśród młodzieży jest ogromna, a zainteresowanie słuchaczy również wielkie. Sala kameralna, w której odbył się POPIS od pierwszego do ostatniego występu „pękała w szwach” To nic dziwnego skoro wykonania duetów były wyśmienite, składy zespołów bardzo zróżnicowane, a przygotowanie rzetelne. Wśród wykonawców było kilka zespołów rodzinnych. Prowadząca koncert Pani Alicja Warcaba zachęcała wszystkich obecnych słuchaczy do wspólnego muzykowania domowego i występowania w przyszłym roku w planowanym Koncercie Rodzin Muzykujących, który jak ma nadzieję, wróci do łask po dwuletniej przerwie.  

prev next

PODSUMOWANIE PROJEKTU „MŁODZI DLA MIASTA OGRODÓW”

W ostatni czwartek (tj. 23 lutego) w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu zatytułowanego „Młodzi dla Miasta Ogrodów” powstałego w ramach współpracy miast – Katowic i Tychów. Projekt utworzenia orkiestry złożonej z uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im F. Rubickiego w Tychach oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach był częścią kampanii Katowic w ubieganiu się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Ten wyjątkowy repertuar uczniowie obu szkół muzycznych opracowali pod opieką nauczycieli: Leszka Sojki (dyrygent orkiestry) oraz Sebastiana Malona.

prev next

KONCERT PÓŁROCZNY

prev next

GWIAZDY NA SCENIE

26 stycznia 2012 w murach naszej szkoły miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej – Angelika Malerczyk (VI klasa) oraz Olivia Bujnowska (V klasa) – zagrały wspólnie z Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy „AUKSO” w ramach cyklu cyklu kwartalnych koncertów skierowanych do dzieci i młodzieży. Myślą przewodnią występów zostały „Cztery pory roku” Vivaldiego. Zaproszone uczennice wykonały po jednym utworze z towarzystwem orkiestry. Angelika zagrała Romans andaluzyjski Pablo Sarasatego, a Olivia Preludium i Allegro Fritza Kreislera. Gościnni wystąpił akordeonista Marcin Wyrostek, zwycięzca programu „Mama talent”, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach.

prev next

JUBILEUSZ 40 LECIA PSM oraz 15 LECIA OSM

18 listopada 2011 przeżywaliśmy jubileusz 40 lecia Państwowej Szkoły Muzycznej oraz 15 lecia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tej uroczystości.  

prev next
prev next

ZIMOWY KONCERT MIEDZYSEKCYJNY

Dnia 6 grudnia po zmroku przyszły do naszej szkoły na koncert św. Mikołaja. Mali soliści powitali miłego gościa piękna grą na różnych instrumentach. Św. Mikołaj ucieszył się mogąc wysłuchać koncertu w wykonaniu uczniów. Publiczność nagrodziła artystów gromikimi brawami, a ś.w Mikołaj hojnie obdarował wszystkich drobnymi łakociami.  

prev next

LISTOPADOWE POPISY – WYSTĘPY MUZYKUJĄCYCH RODZEŃSTW

Miesiąc listopad to czas wytężonej pracy w naszej szkole. Równolegle do prac związanych z obchodami Jubileuszu Szkoły odbyły się Popisy Klasowe uczniów klas akordeonu mgr Daniela Lisa, mgr Michała Młota oraz uczniów klas fletu mgr Gabrieli Wąż. Niespodzianką były występy muzykujących rodzeństw: sióstr Małgosi i Ani Czachowskich, Sandry i Noemi Maindok, bliźniaczek Paulinki i Aleksandry Kontak, Diany i Matyldy Czempas oraz rodzeństwa Karoliny i Mateusza wąż. Rodziny przybyłe na koncert obdarzyły wykonawców spontanicznymi brawami, nauczyciele gratulowali uczniom udanych występów. Zapraszamy na kolejne Popisy.

prev next

JESIENNY KONCERT MIĘDZYSEKCYJNY

W środę 26 października o godzinie 16:30 odbył się Koncert Międzysekcyjny, w którym uczniowie naszej szkoły kolorowymi dźwiękami „malowali” jesienne portrety. Występy solistów, recytacje oraz przygotowane piosenki publiczność nagrodziła gromkimi brawami. 

prev next

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2011r. O godzinie 14:00 w naszej szkole odbył się koncert z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystości zaszczycili swoja obecnością Nauczyciele, Pracownicy szkoły, a także Rodzice i Uczniowie. Klasa szósta OSM przygotowała program artystyczny przeplatany muzycznymi życzeniami w wykonaniu naszych wychowanków. Muzyczne przerywniki miały formę podziękowań złożonych pracownikom Zespołu Szkół muzycznych. Po oficjalnej uroczystości i wręczonych wyróżnieniach znalazł się czas na poczęstunek i wspólne spędzenie czasu.

prev next