KONCERT KOŃCOWOROCZNY

17 czerwca 2013 roku w naszej szkole odbył się koncert końcoworoczny. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich zebranych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Na koncercie młodzi artyści mogli przedstawić dorobek swojej całorocznej pracy. Koncert poprowadził Jacek Dobrzański. Na scenie wystąpili nie tylko soliści, ale również chór, zespół instrumentalno-wokalny, zespół taneczny, Big Band oraz orkiestra, którą dyrygował pan Krystian Wocław. W tym roku chórem tradycyjnie dyrygował pan Tomasz Giedwiłło, a swoje umiejętności dyrygenckie zaprezentowała również uczennica klasy VI OSM Olivia Bujnowicz.

prev next

KONCERT ABSOLWENTÓW

prev next

PASOWANE NA UCZNIA I KLAS

W poniedziłek, 22 września o godzinie 17, w sali kameralnej odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Cereminii towarzyszyły wielkie emocje. Najpierw pierwszaki zaprezentowały się proza pierwszy publicznie, recytując krótkie wierszyki oraz wspólnie śpiewając piosenki pod kierunkiem wychowawcy - Pani Anny Kusiak-Botor. Później wysłuchały formuły pasowania oraz dzielnie wytrzymały nacisk potężnego smyczka kontrabasowego - by móc stać się pełnoprawnym uczniem OSM oraz dostać mały upominek-niespodziankę. Uroczystości zakończył mini koncert. Występ wywołał wielkie poruszenie wsród pierwszaków. Za rok na pewno i oni w podobny sposób powitają nowych kolegów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej, która przez najblizsze sześć lat stanie się ich drugim domem. 

prev next

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września uroczyście rozpoczeliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor w Auli szkoły przywitała wszystkich Uczniów i Rodziców. Następnie przy akompaniamencie pani Ewy Sobczak-Siemianowskiej odspiewaliśmy hymn narodowy. Pani Dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli, rozpoczynających pracę w naszej szkole, oraz wychowawców klas. Uroczystości uświeciły występy solowe pani Ewy Sobczak-Siemianowskiej, oraz pana Roberta Klera.

III EDYCJA KONKURSU "LANGUAGE SCRABBLI - JĘZYKOWE POTYCZKI"

Dnia 23 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy III Miedzyszkolny Konkurs z języka angielskiego i polskiego. O tytuł laureata rywalizowało 7 drużyn. Zwycięzcami okazali się tym razem gospodarza; II miejsce zajęła drużyna za Szkoły Podstawowej nr 18, a III - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10. Zapraszamy do obejrzenia zdjęc z kreatora. 

prev next

KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI, DNIA DZIECKA I DNIA OJCA

Dnia 22 maja 2013 roku w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach młodzież naszej szkoły oraz nauczyciele mieli przyjemność zaprezentować program artystyczny z okazji zbliżających się dni: matki, ojca i dziecka. Zarówno wiersze, występy muzyczne, jak i prezentacje taneczne wraz z pokazem "uczniowskiej" mody spotkały się z gorącym przyjęciem ze strony sali. Najradośniejsze były dzieci, gdy zaczęły tańczyć przy akompaniamencie finałowych utworów koncertu. Śpiew, zabawa, wspólne muzykowanie i radość z nich płynąca, to cechy, bez których koncerty w naszej szkole nie potrafią mieć miejsca. Potwierdzą to wszyscy goście, rodzice i dzieci, którzy w ponad godzinnym koncercie dali się ponieść tej atmosferze zabawy. Najlepsze życzenia wszystkim rodzicom i dzieciom od naszej społeczności szkolnej!

prev next

T JAK TALENT

prev next

KONCERT W PRADZE

W środę 29 maja 2013r. w Ambasadzie Rzeczpospolitej Polskiej w Czechach Olivia Bujnowicz wraz z mgr Sabiną Kulisz zagrała koncert, który był Nagrodą Specjalną otrzymaną na Międzynarodowym Konkursie Vivaldi 335.

Zaproszenie i opiekę nad Olivią, panią Sabiną Kulisz (i mamą) objął Instytut Polski w Pradze. Koncerty w ramach Salonu Polskiego są cykliczne. Ten odbył się pod tytułem “Młode polsko-czeskie talenty muzyczne”. Stronę Czeską reprezentował 17 letni pianista Jan Barta. Olivia była dotychczas najmłodszą wykonawczynią goszczącą w Ambasadzie. Wcześniej występowali tam Karol Radziwonowicz, Aleksandra Kubas, Katarzyna Duda, Twogether Duo oraz Aleksandra Malinowska. Publiczność koncertów stanowią przedstawiciele dyplomacji oraz świata kultury Republiki Czeskiej. Sala koncertowa była wypełniona, było ok 160 osób.

Zostałyśmy tam bardzo serdecznie przyjęte. Po części oficjalnej pozostała chwila na zwiedzanie Pragi.

KONCERT RODZIN MUZYKUJĄCYCH

2013 ROKIEM WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO

25 stycznia br. minęła 100-na rocznica urodzin najwybitniejszego i najznakomitszego polskiego kompozytora XX wieku - Witolda Lutosławskiego. Z tej okazji w Naszej Szkole 18 kwietnia został zortganizowany koncert poswięcony pamieci Wielkiego Mistrza. Poza utworami przypadającymi na wczesny okres twórczości - takimi jak melodia ludowa (ze zbioru 12 Melodii Ludowych na fortepian) "Ach, mój Jasieńko" w transkrypcji na duet fletowy, 5 utoworów zatytułowanych "Bukoliki" czy "Zasłyszana melodia" na 4 rece - wykonanych przez wychowanków szkoły Muzycznej, mieliśmy przyjemność zapoznać publiczność również z jedną z ostatnich kompozycji - "Subito" na skrzypce i fortepian. Ten niezwykły utwór usłyszelismy w brawurowym wykonaniu Marty Grochowskiej - skrzypce oraz Małgorzaty Warcaby - fortepian, które wystąpiły goscinnie w murach Naszej Szkoły. Na konieć zaś uczniowie klas III Ogólnokształcacej Szkoły Muzycznej oraz III Państwowej Szkoły Muzycznej przygotowaniu przez p. Joannę Jakguszewską i p. Justynę Filipkowską wykonali piosenkę "taniec" skomponowaną do słów Juliana Tuwima.

Ciekawostką koncertu był oryginalny wywód p. Jolanty Wiśniewskiej, która w sposób niezwykle ciekawy, a jednocześnie przystępny opowiedziła o technice kompozytorskiej Witolda Lutosławskiego, zaś od strony merytorycznej koncert przygotowali p. Joanna Martinson.

WYRÓZNEINEIE DLA ZESPOŁU RYTMIKI

Wyróżnienie dla Zespołu Rytmiki ZSM w Tychach przygotowanego przez Panią Joannę Jaguszewską za zgodność interpretacji ruchowo-przestrzennej ze stylem formą utworu

Zespół uświetnił Koncert Integracyjny Wydziału Rytmiki w POSM II st. w Katowicach dnia 8 kwietnia 2013r.

AKTOR W NASZEJ SZKOLE

Dnia 22 marca br. dla uczniów klas I-VI naszej szkoły zaprezentowano przedstawienia "O Jonaszku" i "Synu marnotrawnym" przez śląskiego aktora Piotra Rybaka.

prev next

KONCERT AUKSO

7 marca 2013 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbył sie koncert uczniów naszej szkoły z towarzyszeniem Kameralnej Orkiestry miasta Tychy Aukso. Koncert poświecony był tematowi tańca w muzyce, rozwojowi jego formy oraz zmieniającej się ekspresji wyrazowej na przestrzeni wieków. Repertuar rozpoczynający sie od tańców wchodzacych w skład suity barokowej, az po tanga Astra Piazzoli, umozliwiły słuchaczom muzyczną podróż w czasie.

Naszą szkoła reprezentowały Natalia Tumasz, uczennica klasy wiolonczeli p. Franciszka skóry, Claudia Karpińska ucząca się gry na flecie pod kierunkiem p. Anny Tomaszewskiej oraz Katarzyna Łowiec, młoda pianistka pracująca pod kierunkiem p. Joanny Nowakowskiej. W wykonaniu uczniów zabrzmiały nastepujące utwory: A. Arutuniana - "Exprompt", M. Moszkowskiego - "Taniec Hiszpański", A. Rowleya - Koncert Miniaturowy cz. I. Wszystkie prezentacje spotkały sie z ogromnym zainteresowaniem oraz żywiołowym aplauzem publiczności. Koncerty organizowane we współpracy z orkiestrą Aukso maja na celu promocję wyrózniajacych się uczniów naszej szkoły,a także zdobywanie przez nich cennych doświadczeń, które w przyszłości zaowocują w ich karierze muzycznej.

LAUREAT WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO

Z przyjemnością informujemy, że Adam Jeliński, uczeń klasy V OSM został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki z Elementami Przyrody.

Wielkie gratulacje!

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

2 lutego 2013r. w budynku szkoły odbył się "Dzień otwarty". Rodzice z dziecmi mieli okazję nie tylko zobaczyć występy uczniów naszej szkoły, ale także wziąć udział w zajeciach otwartych z udziłem przyyszłych kandydatów. Dużym zainteresowaniem ciaszyły się indywidualne spotkania z nauczycielami poszczególnych instrumentów, podczas kiórych dzieci mogły "przymierzyć" się do danego instrumentu, a nawet spróbować zagrać!

Zainteresowanie było duże, o czym świadczy fakt, iż sala koncertowa była wypełniona po brzegi.

prev next
prev next
prev next

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W dniu 24 stycznie 2013r. miało miejsce "Wspólne Kolendowanie" dla dzieci z przedszkola nr 5, 14, 18 oraz 19. Po wysłuchaniu kolęd w wykonaniu zespołów z sekcji instrumentów dętych i perkusji, smyczkowych i gitary oraz fortepianu wszyscy wspólnie śpiewali kolędy "Dzisiaj w Betlejem", "Pójdźmy wszyscy do stajemnki", "Przybiezeli do Betlejem" oraz "Lulajże Jezuniu". Koncert przygotoała i poprowadziła Joanna Jaguszewska, akompaniował Tomasz Giedwiłło. Imponująca była znajomość słów i melodii polskich kollęd, które przedszkolaki wykonywały pieknie i z duzym zaangażowaniem.

prev next

KONCERT PÓŁROCZNY

W środę 23 stycznia uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach zaprezentowali swoje zdolności na Koncercie Półrocznym. Występy instrumentalne, wokalne, taneczne i recytatorskie zadedykowane były Babciom i dziatkom z okazji Ich święta. Wnukowie w piękny sposób podziękowali tym, którzy na co dzień rozpieszczają, nie szczędzą czasu i środków oraz wspierają w najtrudniejszych chwilach.

Walorem koncertu była jego różnorodność - na scenie pojawili się solisci, duety, tercety, kwartety, zespoły, chóry i orkiestra. W Sali Koncertowej rozbrzmiewała muzyka poważna i rozrywkowa, dostarczając seniorom wielu artystycznych doznań.

Kiedy Big Band zagrał utwór J. Williamsa "Star Wars", wibracje ze sceny rozeszły sie po sali i doładowały energią wszystkich zebranych. Na zakończenie koncertu zaprezentowała sie szskolna orkiestra zadziwiając ogladajacych swoja liczebnością i wysokim poziomem artystycznym. Po długich owacjach dyrygent uległ publiczności i zdecydował się na ponowne zagranie utworu V. di Chiara :La Pagnola" zapraszając do wspólnego spiewu. To był wspaniały koncert i nikt nie wierzył, że minęły prawie trzy godziny od jego rozpoczęcia. Wychodzący czuli niedosyt, chętnie posłuchaliby kolejnych utworów. Nic straconego. W naszej szkole muzyka rozbrzmiewa codziennie. Uczniowie prezentują efekty swej systemetycznej i wytężonej pracy na licznych popisach i koncertach.

Serdecznie więc zapraszamy na kolejne "ucztę dla ucha i oka".

prev next

KONKURS BIBLIJNY

Dnia 11 stycznia 2013r. w SP nr 22 w Tychach odbył się XVIII konkurs wiedzy biblijnej "Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie" (J11,25). Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczna reprezentowali uczniowei: Weronika wróbel (kl. VI), Magdalena Fijał (kl. VI) oraz Szymon Górkiewicz (kl. V). Uczennica Weronika Wróbel zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu diecezjalnego, natomiast Magdalena Fijał V miejsce. 

JASEŁKA

Dnia 19 grudnia 2012r. o godzinie 9.00 w sali kameralnej zostały zaprezentowane Jasełka Bożonarodzeniowe dla uczniów klas I-VI. Przedstawienie przygotowane zostało przez katechetkę Grażyną Obrębską wraz z uczniami klas IV-VI. Piękne stroje, świetna gra aktorów oraz śpiew kolęd przybliżyły atmosferę zbliżających się Świąt.  

prev next
prev next

UBIERANIE CHOINKI w URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM w KATOWICACH

Dnie a12 grudnia 2012 w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach odbyło się tradycyjne przedświąteczne spotkanie Pani Marszałek z uczniami różnych szkół z województwa śląskiego. W tym roku na te uroczystość zostali zaproszenia również nasi uczniowie.

Spotkanie rozpoczęło się od dekorowania pierniczków, które potem zawieszono na pięknej choince. W miłej atmosferze każdy z uczestników lukrował i zdobił ciasteczka, starając się, by to właśnie jego słodka ozdoba była najpiękniejsza.

Na końcu subtelne dźwięki kolę w wykonaniu artystów zabrzmiały w całej sali, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

prev next

KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12 listopada 2012 w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku.

W pierwszej części klas VI OSM (przygotowana przez p Kornelię Charchut), chór (pod dyrekcję p. Tomaszewska Giedwiłło) oraz pianistka p. Ewa Siemianowska przedstawili bardzo sugestywną inscenizację opowiadającą o czasach zaborów. Trzy czarne postacie – wiedźmy, uosobienie zaborców, narobiły niezłego zamieszania na scenie.

Usłyszeliśmy też wiersze, chór przypomniał nam pieśni patriotyczne,a p. Ewa Siemianowska wprowadziła nas w niezwykły nastrój muzyką Fryderyka Chopina.

Kto tu nie był, niech żałuje i liczy na to, że może kiedyś za parę lat, ta wyjątkowa inscenizacja zostanie znowu zaprezentowana.

W części drugiej usłyszeliśmy koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Akompaniowały: p. Ewa Sianowska i p. Joanna Martinson. Całość koncertu prowadziła p. Joanna Martinson.