KONCERT Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

Koncert z okazji zakończenia bieżącego roku szkolnego odbył się 18 czerwca 2014 roku. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Tego popołudnia mogliśmy usłyszeć zarówno utwory muzyki klasycznej jak i bardziej rozrywkowe. Na koncercie zaprezentowali się soliści, zespoły, szkolny Big-Band oraz orkiestra symfoniczna. Była to świetna okazja do podsumowania całorocznej pracy uczniów. Koncert spotkał się z dużym aplauzem publiczności, wśród której znaleźli się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

prev next

DZIEŃ MATKI, DZIEŃ OJCA ORAZ DZIEŃ DZIECKA

Dnia 29 maja 2014 roku odbył się w naszej szkole uroczysty koncert połączony z obchodami Dnia Matki, Ojca oraz Dnia Dziecka.

Uroczystą akademię poprowadziła Pani Anna Tomaszewska, a uświetniły ją występy naszych uczniów. Wystąpiły grupy z sekcji rytmiki, które zaprezentowały układy taneczne, były ciekawe wiersze oraz prezentacje solowe i zespołowe naszych podopiecznych. Wykonawcy byli nagradzani dużymi brawami przez licznie przybyłą publiczność.

Dziękujemy naszym dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom za wkład w koncert i zaangażowanie.

IV EDYCJA KONKURSU "LANGUAGE SCRABBLE - JĘZYKOWE POTYCZKI"

Dnia 22 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy IV Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego i Polskiego.

Zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 40; II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22, III – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 36.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

prev next

DZIEŃ EUROPEJSKI

W dniu 5 maja 2014 roku Samorząd Uczniowski OSM zorganizował Dzień Europejski.

Okazją była 10. rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Uczniowie mieli okazję do zapoznania się z historią powstania i celami działania Unii, dowiedzieli się również jak powstaje waluta Euro i w jakich państwach została już wprowadzona.

Uczniowie klas IV – VI przygotowali prezentacje najciekawszych faktów o 28 krajach członkowskich.

Martyna Pękała i Zosia Piwowarska z klasy VI OSM przygotowały prezentację wraz z degustacją.

Po prezentacjach uczniowie klas I – III brali udział w zabawie, która polegała na pokolorowaniu flagi przydzielonego państwa członkowskiego oraz na odkodowaniu nazwy stolicy.

Natomiast chętni uczniowie klas IV – VI wzięli udział w szkolnym konkursie „Quiz wiedzy o Europie”, w którym laureatami zostali:

Hanna Jodłowska z klasy VI OSM –I miejsce

Maksym Łuka z klasy IV OSM – II miejsce

Dominik Bałaban z klasy VI OSM – III miejsce

Gratulujemy!!! 

prev next

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

20 maja wychowankowie świetlicy odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Tychach. Uczniowie zostali zapoznani z pracą strażaka , pojazdami i narzędziami używanymi przez nich podczas akcji ratowniczych.

prev next

KONCERT AKORDEONOWY„Thank you for the music”

W ostatni piątek, 25 kwietnia, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na scenie zasiadło 50 niemieckich akordeonistów, którzy dali niespełna dwugodzinny koncert. Usłyszeliśmy wiele znanych melodii tworzących kanon muzyki rozrywkowej. Inicjatorem przedsięwzięcia był pan Wojciech Borkowy, nauczyciel języka niemieckiego w zespole Szkół nr 1 w Tychach, który zaprosił nas, Zespół Szkół Muzycznych do współpracy.

Warto było!

prev next

KONCERT RODZIN MUZYKUJĄCYCH 8.04.2014

To już kolejna edycja koncertu rodzin muzykujących – według pomysłu pani Alicji Warcaby - który odbył się w miniony wtorek w sali kameralnej ZSM. Tym razem na scenie można było zobaczyć rodzeństwo, kuzynów, dzieci z rodzicami, a nawet z dziadkiem, który grał jak Carlos Santana – to słowa relacji dziennikarza Macieja Kusia z redakcji „Twoich Tychów”. Swoje umiejętności zaprezentowali:

Sebastian i Seweryn Kantor oraz Edward Olech, Lena i Tomasz Palka, Rodzina Rohrig - Marysia, Natalia, Faustyna i Michał, Julia i Maja Lauer, Oktavia i Olivia Bujnowicz, Małgorzata i Gabriela Bunio, Natalia i Aleksandra Mikołajec, Bartosz i Jagoda Pękała, Wiktoria Makosz i Renata Ignasiak, Hanna Simka i Jakub Trzpiot, Marta i Julia Żyłka, Wiktor i Radosław Sztajgli, Hanna Steczek – solo.

Serdecznie dziękujemy sponsorom, którzy ufundowali upominki.

Teatr Mały w Tychach,

Rada Rodziców przy ZSM,

Miejskie Centrum Kultury,

City Point Tychy.

prev next

„MŁODZI EKOLODZY”

Z inicjatywy pani Anny Kusiak-Botor, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Tychach, uczniowie klasy III napisali list do Ambasady Polskiej w Libanie z apelem, aby nie zabijać bocianów. Jest to reakcja na informację mówiącą o tym, że polskie bociany są zagrożone, bo w Libanie, czyli na trasie ich wędrówki, uaktywnili się myśliwi. Szacuje się, że ptaki migrujące z Europy do Afryki giną w tym kraju milionami. Strzelają do nich nawet dzieci. Pikanterii dodaje fakt, iż potem chwalą się tym na portalach społecznościowych. I nie ma znaczenia, że od kilkunastu lat przyjęto tam prawo zakazujące zabijania tych ptaków. Pani Ania od lat propaguje wśród swoich uczniów aktywną postawę społeczną w zakresie ochrony środowiska.

Poniżej przedstawiamy skan listu trzecioklasistów, który został przetłumaczony na język angielski i w dwóch wersjach językowych wysłany do Ambasady RP w Libanie.

KONKURS PIOSENKI "NA ZIELONA NUTKĘ"

Uroczysta gala finałowa konkursu piosenki „Na zieloną nutkę”, którego organizatorami byli: Przedszkole nr 5 w Tychach oraz Zespół Szkół Muzycznych w Tychach odbyła się 2 kwietnia w sali koncertowej ZSM. Na dużej scenie zaprezentowali się tyscy przedszkolacy, finaliści konkursu. Dla większości było to wyjątkowe przeżycie. Poniżej prezentujemy zdjęcia.

prev next

KONCERT INSTRUMENTÓW DAWNYCH

Na niecodzienny koncert zaprosili nas uczniowie POSM w Bielsku-Białej, w tym nasi absolwenci. W trakcie spotkania można było zobaczyć dawne instrumenty i usłyszeć ich brzmienie. Organizatorom udało się wprowadzić publiczność w niezwykły klimat dawnych lat. Zobaczcie sami.

prev next

REGIONALNY KONKURS KSZTAŁCENIA SŁUCHU W KRAKOWIE
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS SOLFEŻU W NYSIE

prev next

V OGÓLNOPOLSKI KONKURS "GITARA W MUZYCE KAMERALNEJ"7 - 8 marzec 2014


GRUPA I

Miejsce Imiona i nazwiska laureatów Instrumenty Szkoła, nauczyciele
I nagroda Martyna Jodłowska Mirosław Franczak skrzypce gitara ZSM Tychy Łukasz Konieczny
Grzegorz Skiba
II nagroda Kacper Bendig
Maciej Małolepszy
gitara fortepian ZSM Sosnowiec Jacek Płosa
Ewa Wilczek
III nagroda Jagoda Świdzińska
Michał Woźniak
gitara wiolonczela PSM I st. Poznań Tomasz Kandulski Justyna Strzyżewska
wyróżnienieNatalia Blacha
Mateusz Wąż
flet gitara ZSM Tychy Gabriela Wąż
Janusz Pietrucha
wyróżnienieAndrzej Mandryka
Mateusz Pawłowski
skrzypce gitara ZSM Dąbrowa Górnicza Elżbieta Pasteczka Wojciech Leniartek

GRUPA II

Miejsce Imiona i nazwiska laureatów InstrumentySzkoła, nauczyciele
I nagroda Maria Korzeniowska Zuzanna Dulęba gitara skrzypce PSM I i II st. Sanok Iwona Bodziak Grażyna Dziok
II nagroda Weronika Kaźmierczak Damian Kuśmierczyk skrzypce gitara PSM I i II st. Piotrków Trybunalski Mariusz Zieliński Sławomir Biernacki
III nagroda Radosław Wieczorek Daniel Guillen gitara skrzypce POSM Katowice/ Eisenstadt Franciszek Wieczorek
Leonid Sorokov
wyróżnienie Gabriela Kalinowska Jakub Moroziński skrzypce gitara OSM I i II st. Bytom Irena Kalinowska-Grohs Janusz Marczewski
wyróżnienie dla gitarzysty Julia Lauer gitara POSM I i II st. Katowice
Wanda Palacz

7 marca 2014 r.Koncert inauguracyjny - wykonawcy Tomasz Spaliński i Rafał Jarczewski 

prev next

ORKIESTRA BEZ GRANIC

Zakończyliśmy realizację projektu polegającego na współpracy uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach i Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Katowicach. W minionym tygodniu odbyły się dwa koncerty w obu miastach i stanowiły one podsumowanie kilkumiesięcznej pracy młodzieżowej orkiestry pod kierownictwem Leszka Sojki. Gratulujemy naszej solistce – Martynce Jodłowskiej - oraz dziękujemy panu Łukaszowi Koniecznemu za koordynowanie realizacji projektu ze strony ZSM. Poniżej przedstawiamy prasową relację.

prev next

BAL KARNAWAŁOWY

prev next

DZIEŃ OTWARTY

8 lutego 2014 r. w budynku szkoły odbył się "Dzień Otwarty". Rodzice z dziećmi mieli okazję nie tylko zobaczyć występy uczniów naszej szkoły, ale także wziąć udział w zajęciach otwartych z udziałem przyszłych kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się indywidualne spotkania z nauczycielami poszczególnych instrumentów, podczas których dzieci mogły "przymierzyć" się do danego instrumentu, a nawet spróbować zagrać!Zainteresowanie było bardzo duże, o czym świadczy fakt, iż sala koncertowa była wypełniona po brzegi. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia! 

prev next

KONCERT PÓŁROCZNY

To był niezwykły dzień. 15 stycznia 2014 r. odbył się koncert świąteczny, którego gościem specjalnym była pani Barbara Rybicka-Kalabińska, córka patrona naszej szkoły. Tę wyjątkową uroczystość uświetniły występy solistów, orkiestry, zespołów instrumentalnych oraz chóru szkolnego. Gościliśmy również poprzednich dyrektorów szkoły – pana Alojzego Mądrego z małżonką, panią Janinę Konieczny oraz wieloletnią wicedyrektor - panią Barbarę Bock. Wspomnieniom i anegdotom nie było końca. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na koncert.  

prev next

KONCERT ŚWIĄTECZNY

18 grudnia 2013 r. odbył się koncert świąteczny, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły. Uroczystość uświetnił występy orkiestry, zespołów instrumentalnych oraz chóru szkolnego. Koncert poprzedził kiermasz świąteczny przygotowany przez klasy OSM, z którego dochód przeznaczony został na zakup książek do biblioteki szkolnej. W świąteczny nastrój wprowadziło zebranych wspólne kolędowanie dzieci, nauczycieli i rodziców.

prev next

JASEŁKA 

prev next

ŚWIĄTECZNE MUZYKOWANIE UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W CITY POINT TYCHY14.12.2013  

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.605423839493545.1073741870.197648303604436&type=1

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

prev next

MIKOŁAJ 

prev next

SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM 

prev next

WSPOMNIENIE Z LEKCJI III OSM

prev next

AUDYCJE UMUZYKALNIAJĄCE DLA GIMNAZJALISTÓW

prev next

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

prev next

„SPOTKANIA ARTYSTYCZNE – „GITART”

14 listopada w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbył się koncert promujący nowy zbiór utworów Mirosława Franczaka na gitarę klasyczną „Kaprysy dziecięce”. Wykonawcami koncertu był uczniowie z różnych szkół muzycznych naszego regionu. Utwory Mirosława Franczaka nawiązujące do tradycji kultur Ameryki Łacińskiej, klasycznej muzyki europejskiej jak i muzyki popularnej były gorąco przyjęte przez publiczność.

Koncert stanowił podsumowanie projektu muzyczno – plastycznego pod nazwą „Spotkania artystyczne – „GITART”, w ramach którego zaproszeni uczniowie z różnych szkół przygotowali ilustracje nawiązujące do tytułów utworów „Kaprysów dziecięcych”. Namalowane przez młodzież i dzieci obrazy stanowiły piękną scenografię koncertu gitarowego. Projekt plastyczny został przygotowany przez panią Kornelię Charchut – nauczycielkę plastyki.

Wszyscy biorący udział w „Spotkaniach artystycznych – GITART” podkreślali wspaniałą atmosferę stworzoną przez organizatorów jak i konieczność rozwijania i tworzenia podobnych projektów.

prev next

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 12 listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole koncert z okazji Święta Niepodległości. Koncert rozpoczął się uroczystym odśpiewaniem hymnu narodowego przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Następnie uczniowie klas IV i VI OSM zaprezentowali inscenizację przedstawiającą lata niewoli Polski oraz trudną drogę do odzyskania wolności, gdy Polacy musieli walczyć we wrogich sobie wojskach. W wykonaniu chóru młodszego usłyszeliśmy pieśni patriotyczne. W dalszej części uczniowie uświetnili uroczystość występami solowymi. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i świętowanie wspólnie z nami, oraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii.

prev next

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek 11 października 2013 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której uczniowie prowadzący, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz przewodnicząca Rady Rodziców złożyli podziękowania i wręczyli kwiaty dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.

Akademię uświetniły występy uczniów OSM i PSM, wśród których nie brakowało tych najmłodszych.

W ostatniej części akademii uczniowie klasy VI OSM w zabawny sposób przedstawili "Lekcję marzenie", której nigdy nie było i nie będzie, ale która z pewnością mogłaby być, gdyby to zależało wyłącznie od uczniów ;)

Zapraszamy do galerii.

prev next