W ramach oferty edukacyjnej dla klas I-III zapewniamy uczniom nauczanie zintegrowane zgodne z wymogami ministerialnymi. Sale lekcyjne są wyposażone w ciekawe pomoce dydaktyczne oraz kąciki zabaw. Nauczyciele prowadzą zajęcia przy zastosowaniu aktywizujących technik i metod: integracyjnych, twórczego rozwiązywania problemów, pracy we współpracy, gier i zabaw, burzy mózgu, mapy myśli, indywidualnej pracy z uczniem. Języka obcego nauczamy od I klasy. Każde dziecko posiada swoją szafkę, w której może zostawić podręczniki. Zajęcia komputerowe prowadzone są w sali z nowocześnie wyposażonymi stanowiskami oraz nowym oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Obowiązuje zasada: jeden uczeń- jeden komputer. Wszyscy uczniowie klas I-III mogą korzystać z opieki świetlicowej do godziny 17.00. Obiady wydawane są w dwóch turach (godz.12.30 i 13.30) w formie cateringu.

Zapraszamy do zwiedzenia

Lekcja w klasie III.

Sale lekcyjne

Sala komputerowa

Świetlica

Sala rytmiczna

RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

„MŁODZI EKOLODZY”

Z inicjatywy pani Anny Kusiak-Botor, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Tychach, uczniowie klasy III napisali list do Ambasady Polskiej w Libanie z apelem, aby nie zabijać bocianów. Jest to reakcja na informację mówiącą o tym, że polskie bociany są zagrożone, bo w Libanie, czyli na trasie ich wędrówki, uaktywnili się myśliwi. Szacuje się, że ptaki migrujące z Europy do Afryki giną w tym kraju milionami. Strzelają do nich nawet dzieci. Pikanterii dodaje fakt, iż potem chwalą się tym na portalach społecznościowych. I nie ma znaczenia, że od kilkunastu lat przyjęto tam prawo zakazujące zabijania tych ptaków. Pani Ania od lat propaguje wśród swoich uczniów aktywną postawę społeczną w zakresie ochrony środowiska.

Poniżej przedstawiamy skan listu trzecioklasistów, który został przetłumaczony na język angielski i w dwóch wersjach językowych wysłany do Ambasady RP w Libanie.