DZIEŃ DZIECKA - DZIEŃ SPORTU

1 czerwca świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszej szkole obchodziliśmy go na sportowo. Uczniowie brali udział w kilku konkurencjach, m.in. strzał do bramki, cel – pal, hula – hop, skakanka, przysiady, przenoszenie piłeczek. Na koniec rozegrali mecz w DWA OGNIE. Każdy uczeń otrzymał poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców, za który serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

prev next

UCZNIOWIE KLAS I-III OSM  POŻEGNALI ZIMĘ I POWITALI WIOSNĘ


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna zorganizowali dla klas I-III konkurs plastyczny, a dla klas IV-VIII konkurs fotograficzny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA. Zobaczcie prace naszych uczniów.

prev next

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA.

Dzień Pluszowego Misia” obchodziliśmy 25 listopada 2020r. Z tej okazji Samorząd Uczniowski z nauczycielami świetlicy zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III OSM. Drogą elektroniczną nadesłało prace 23 uczniów.
Komisja w składzie: p. Jolanta Kloc, p. Justyna Płachno, p. Kornelia Szostak przyznała następujące miejsca i wyróżnienia.

Klasa pierwsza:

I miejsce - Antoni Madoń

II miejsce - Maciej Kaszowski

III miejsce - Antonina Juda  

Klasa druga:

I miejsce - Liliana Sadowska

II miejsce - Dominika Miśkiewicz

III miejsce – Antoni Pisarek 

Klasa trzecia:

I miejsce – Kalina Sęk

II miejsce – Małgorzata Idzik

III miejsce – Maja Bajger 

Wyróżnienia:

Antonina Przygoda kl.1, Bianka Bojdoł kl.1, Dominika Stręk kl.1, Zuzanna Dyjach kl.1, Sara Opala kl.1, Filip Pawlik kl.1, Karol Kokoszka kl.1, Milena Bienias kl.1, Paweł Liduk kl.1, Helena Nyk kl.3, Klara Banaś kl.2, Lena Gwiżdż kl.3, Marta Głodkowska kl.3, Amelia Kwaśniewska kl.3 

Gratulujemy!!! i zapraszamy do udziału w konkursie za rok. 

Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom i drobny upominek. W konkursie fotograficznym „ Dzień Pluszowego Misia” dla klas 4-8 wzięło udział 6 uczniów. Główną nagrodę zdobyła Emilia Liduk uczennica klasy V.

Gratulujemy!!! i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.


AKCJA SZKOŁA DO HYMNU

10 listopada 2020 roku nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji MEN "Szkoła do hymnu". Akcja polega na odśpiewniu w grupie hymnu narodowego. W tym roku z powodu obostrzeń związanych z pandemią, Mazurek Dąbrowskiego był śpiewany online.
DZIEŃ UŚMIECHU

Samorząd Uczniowski w pierwszy piątek października z okazji Światowego Dnia Uśmiechu zainicjował dzień w piżamie. Nikt w szkole nie spał, wszyscy za to chodzili uśmiechnięci. Zobaczcie sami fotorelację.

prev next

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

24.09.2020 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzono je kampanią wyborczą, w trakcie której 9 kandydatów zaprezentowało swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięło udział 112 uczniów. Każdy wyborca mógł oddać tylko jeden głos na wybranego przez siebie kandydata.

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach będą reprezentować następujące osoby:

Milena Wilchelm klasa VII OSM– PRZEWODNICZĄCA

Jakub Derej klasa VII OSM – ZASTĘPCA

Sandra Święs klasa III PSM – ZASTĘPCA

Nina Grzesiak klasa IV OSM – członek

Matylda Solarz klasa V OSM - członek

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów z wszystkich klas!


Zapraszamy uczniów ZSM do udziału w Międzynarodowym Dniu Muzyki - święcie najpiękniejszej ze sztuk. Podczas wydarzenia uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach kompozycji i produkcji muzycznej, a także zaprezentować swoje talenty podczas koncertu on-line dla całej społeczności szkolnej.
W programie:

LABORATORIUM MUZYKI- warsztaty kompozycji i produkcji muzycznej

prowadzący: Aleksandra Kruż, Kamil Pawłowski

8:00-9:40 - IV OSM
9:50-11:35 - VI OSM
11:45-13:35 - V OSM
13:45-15:35 - VII i VIII OSM
15:45-17:15 -IV-VI/6 i I-IV/4 PSM

18:30 KONCERT ONLINE

W programie:

Kompozycje uczniów ZSM - Laboratorium muzyki
Projekt piosenki jesiennej - klasa I/4 PSM (instrumentacja i prowadzenie - Joanna Buczyńska)
Warsztaty rytmiczne "Barwy jesieni" - klasa III/6 PSM

W dniu wydarzenia otrzymają Państwo link do koncertu online poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS w zakładce „wiadomości”.

Serdecznie zapraszamy!